Ať už se chcete pustit do stěhování bytů, do stěhování domu nebo dokonce do mezinárodního stěhování, jelikož si vaše firma našla skvělé sídlo za hranicemi, nečeká vás nic lehkého, tedy pokud se do toho pustíte sami. Každé stěhování bývá časově, fyzicky, finančně i psychicky náročné, nezávisle na tom, jestli se jedná o stěhování v Praze nebo o stěhování do zahraničí. Abyste z této činnosti vyšli naprosto bez úhony, máme pro vás několik tipů, jak to zvládnout.

Zavolejte si profesionální stěhováky

Abyste ze stěhování vyšli bez úhony a bez zbytečně ztracených nervů, vyplatí se zavolat na pomoc profesionální stěhováky. Firem nabízejících stěhovací služby je aktuálně celá řada, proto je zavolejte na pomoc. Samozřejmě k výběru té správné firmy přistupujte svědomitě, je to podobné jako s poskytovateli půjček. I těch je na trhu celá řada a ne všichni nabízí výhodné podmínky. Vyvarujte se zejména společnostem, které si účtují příplatky za patra nebo za stěhování o víkendech. Také pozor na ty, které vám nenabídnou pojištění nebo které si s vámi odmítnou sjednat osobní schůzku.

K balení přistupujte zodpovědně

Pokud se chcete vyvarovat ztrátě nervů i při vybalování, které následuje bezprostředně poté, co se přestěhujete, už k samotnému balení přistupujte zodpovědně. Nezapomeňte na to, že každou zabalenou krabici je dobré popsat, proto bez fixy ani ránu.

Ideální bude, když využijete při balení systém A, B, C. Do krabic označených písmenem A zabalte jen to nejnutnější, co potřebujete ke každodennímu životu. Tyto krabice tím pádem vybalíte jako první. S “béčkovými krabicemi” můžete nějakou dobu počkat, nacházet se v nich bude například nádobí. A krabice označené písmenem C nemusíte vybalovat v následujících týdnech, jelikož se v nich budou nacházet například sezonní věci nebo bytové doplňky, které akutně nepotřebujete k životu.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..