Luggage Sofa Home Apartment Tv  - andremergulhaum / Pixabay

Bytový textil ke hřejivému teplu domova jednoduše patří. Dokáže zaoblit všechny ostré hrany a i maximálně účelně zařízenému prostoru dodá příjemnou atmosféru.

Velmi oblíbené jsou zejména záclony a závěsy. Dokáží nás ukrýt před zvědavými pohledy zvenčí, odfiltrují příliš ostré a jasné sluneční světlo a místnost samozřejmě také vyzdobí. Ovšem pokud je použijeme současně, měli bychom dodržovat některá pravidla.

Univerzální rada neexistuje, vše je třeba přizpůsobit situaci

Máme-li doma záclony, tak bez ohledu na jejich styl či délku vypadají nedotaženě, pokud je nedoplníme navíc i sladěnými závěsy. Bohužel však při jejich vzájemné kombinaci můžeme nadělat řadu chyb, které ve výsledku vzhledu místnosti rozhodně neprospějí.

Nakupovat záclony s nějakým tím centimetrem navíc jsme si už zvykli. Víme totiž, jak důležité je bohaté řasení pro výsledný efekt. Něco podobného, ovšem už v ne tak velké míře, však platí i pro závěsy. Bez řasení jakýkoliv dojem spolehlivě „zabijí.“

Optimální délka záclon  a závěsů se liší podle podmínek

Existuje nepsané pravidlo, které tvrdí, že by závěs měl pod sebou záclonu zcela schovat. Není tedy dobrý nápad kupovat obojí tak, aby textilie měly stejnou délku a končily tedy i ve stejném bodě nad zemí. V takové chvíli se nějakému tomu vykouknutí záclony jednoduše vyhnout nelze. Pokud to tedy jde, kupujte závěs vždy o něco širší a delší.

Výjimka samozřejmě existuje – a to v případě, že obě textilie sahají až k zemi. Záclony by totiž ve chvíli, kdy se závěs zrovna nepoužívá, nevypadaly příliš dobře. Tady se mnohem více soustřeďte na opravdu přesné měření a následně i věšení. Závěs by se totiž neměl po zemi tzv. courat, tedy tvořit na podlaze nevzhledná ohrnutí.

A kde si záclony a závěsy vybrat? Nejlépe u specialistů na bytový textil s širokou paletou nabízených výrobků. Na Dante.cz tak seženete například i povlečení, přehozy, polštářky, přikrývky apod., které můžete k sobě s trochou šikovnosti perfektně sladit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *