Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Velcí investoři to ví už dávno – zlato představuje skvělý nástroj k udržení trvalé hodnoty vašeho majetku. Ovšem malí střadatelé na to začínají přicházet teprve teď. Zatímco dříve byl z tohoto důvodu zcela běžný především prodej převážně větších zlatých slitků, dnes se situace kloní spíše k menším investicím.

Proto si dnes můžete pořídit i menší kousky tohoto drahého kovu, klidně i o váze atakující pouhý jeden gram. Ano, i tuto podobu může mít investiční zlato, které si může pořídit opravdu každá domácnost.

Investic se nebojíme

I když se cena zlata  na trhu mnohdy různí, pokud ho nakupujete chytře a nebojíte se porovnávat nabídky jednotlivých prodejců, můžete ho pořídit mnohem výhodněji, než někteří naši sousedé. Například Slováci k nám jezdí nakupovat velmi rádi a často. U nás je totiž nákup investičního zlata oproti nabídce na jejich trhu mnohdy opravdu výrazně levnější.

Ovšem jeden velký rozdíl tu je – zatímco naši východní sousedé si zamilovali především nákup zlatých cihliček v certifikované váze jedné unce (1 Oz), případně i o vyšší, Češi se nebojí investovat při každodenních nákupech i v menším objemu. Postupně si tak střádají svůj zlatý poklad (třeba i prostřednictvím jednogramových slitků), jež je dokáže do budoucna opravdu skvěle zajistit.

Česká zlato už je jen mýtem

Bohužel je pravda, že se při tomto typu investice musíme spolehnout na dodávky ze zahraničí. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. To však vůbec nevadí. Vsadit můžete na zlato ze švýcarských nebo německých rafinerií.  Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ty dodávají pouze  oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku.

V konečném důsledku však nezáleží na tom, jaký zdroj tohoto cenného kovu si zvolíte. Zlato je totiž stále zlatem, a to se všemi výhodami. Za dobrou cenu ho pořídíte ve specializovaném e-shopu Zlatovna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *