Razors Shaver Blades Sharp  - ds_30 / Pixabay

Chcete mít veškeré vybavení koupelny naprosto v pořádku, ale máte dojem, že u holicího strojku se vaše snaha tak trochu míjí účinkem? Pak máte bohužel pravdu, a to hned z několika důvodů. Naštěstí s tím můžete něco udělat.

Holicí strojek patří u mužů, kteří rádi pečují o svůj vzhled, k nejvyužívanějšímu vybavení koupelny vůbec. Ovšem většina z nás dělá při jeho použití stále stejnou chybu. Místo toho, abychom ho řádně vydezinfikovali, ho totiž obvykle jen jednoduše opláchneme pod teplou vodou a myslíme si, že to stačí. Nic však bohužel nemůže být vzdálenějšího pravdě.

Holicí strojek jako semeniště bakterií

A jak je to možné? Stačí se na celý proces holení podívat podrobně. Ano, odstraňujeme při něm vousy (nebo i chloupky) různých velikostí, ovšem spolu s nimi odpadávají o kousky kůže, obohacené navíc o pot či kožní maz. A mnohdy jde bohužel o tak drobné kousky, že zapadnou do útrob holicí hlavice. A jak asi tušíte, právě tohle je ten problém.

Jde totiž o čistý organický materiál, který využívají ke svému množení bakterie. Voda ho odsud nevymyje a nepochodíte ani s nejrůznějšími čisticími štětečky. Takže až si příště přiložíte k pokožce holicí hlavici, bude na vás uvnitř ní čekat spousta škodlivých mikroorganismů. A pak už stačí jen drobné poranění kůže a na problémy je zaděláno. S tímto problémem vám však může skvěle pomoci čistící kazeta Braun.

Roztok, který se o vše postará

Stačí ji použít po každém holení a o své zdraví se nemusíte bát. A jak na to? Nejprve očistěte strojek běžným způsobem, tedy pod vodou. Tu potom řádně oklepejte a hlavici vložte do kazety, naplněné čisticím roztokem.

Pak už stačí jen několik minut počkat, až Braun čistící kazeta udělá svou práci. Pak už stačí jen vyjmout hygienicky čistý holicí strojek (vonící navíc po citrusech) a uložit ho k dalšímu použití. Celý set koupíte výhodně na Woldoshop.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *