Icon Eco Bio Environmentally  - Jozefm84 / Pixabay

Přestože vynález plastů znamenal pro lidstvo obrovský technologický pokrok, který změnil vše od hygieny po zdravotní péči, vše má svoji cenu. Nevytříděný odpadní plast, který se hromadí v naší přírodě, je ekologickou časovanou bombou a jedním z nejnaléhavějších problémů, kterým dnes životní prostředí čelí. Přestože se recykluje stále větší množství plastu, stále je to pouze přibližně 8 % z celkového množství plastového odpadu vyprodukovaného každý rok. Zbytek většinou končí v lepším případě na skládce, v horším v přírodě, kde způsobuje ohrožení volně žijících živočichů a vypouštění potenciálně toxických chemikálií do země. Pokud chceme omezit toto znečišťování, měli bychom začít především u sebe. Jistě, igelitové nákupní tašky jsou pohodlné, ale musí být opravdu z igelitu?

Ekologická nákupní taška z biologicky rozložitelného plastu

V současnosti nabírají na popularitě výrobky z plastů, které se v přírodě samovolně rozloží po několika letech, přičemž z nich zbudou pouze organické látky přírodního původu, které životní prostředí nijak nezatíží. Pokud k výrobě použijeme některou z těchto pokročilých hmot, může být i plastová nákupní taška ekologická. Přitom však nijak neztrácí na svých užitných vlastnostech, její vzhled a nosnost se nijak neodlišuje od běžného polyetylénu.

Biodegradabilní materiály

Ekologická nákupní taška tak může být vyrobena například z materiálu Degralen, ccož je polyetylén, který se obsahuje biodegradabilní složku, díky které se po 2 letech rozpadne, či Ecomater, který neobsahuje žádné ropné produkty a po vyhození se samovolně rozpadne na přírodní biomasu. Jeho hlavní surovinou je totiž kukuřičný škrob. Ekologické igelitky jsou nadějí pro budoucnost a umožňují každému z nás podílet se na ochraně přírody. Záleží totiž jen na nás, v jakém stavu naši Zemi odevzdáme příštím generacím.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..