Vzpomínáte si na dětství? Většina z nás si v tomto období velmi ráda malovala. Jako děti jsme neměli potřebu řešit, jestli na činnost s pastelkou v ruce máme dostatek talentu. Stačilo, že nás jednoduše bavila.

Chcete si takový návrat do dětství vyzkoušet? Antistresové omalovánky s mandalou jsou to pravé. Jak vypadají a k čemu vlastně slouží?

Co jsou mandaly

Mandaly jsou zvláštní kruhové symboly. Původ samotného slova je východní, konkrétně znamená v sanskrtu kruh, mandala jako taková se však objevuje v mnoha různých kulturách. Mimo buddhismu ji zná také křesťanství. Vůbec nejstarší mandaly máme doloženy už z období paleolitu. Jednoznačně tak vymezit dobu a místo vzniku mandal je prakticky nemožné.

Jedná se o symbol jednoty a rovnováhy, bývá jí taktéž přisuzováno spojení mužského a ženského principu. Kruh vždy vyvolává dojem harmonie. Díky této pravidelnosti působí delší kontakt s mandalou zklidňujícím dojmem.

Co jsou antistresové omalovánky a jak je používat

Účinku mandal se tudíž využívá i na lidskou psychiku. Vytvoření tohoto obrazce je totiž zvláštním procesem, který vám může pomoci k určitému sebepoznání. Proto neexistuje ani konkrétní návod, jak s mandalou zacházet. Jednoduše byste si měli vybrat tu, která vašemu momentálnímu rozpoložení vyhovuje nejvíc.

Pro vybarvování omalovánek pro dospělé si stačí vzpomenout na dobu, kdy jste byli malí. Žádný výtvarný talent nepotřebujete. Začít malovat může kdykoli naprosto každý. Jednoduše si užijte jak samotný proces vybarvování, tak na sebe nechte působit i již hotový výtvor.

Použité barvy o vás a vašem aktuálním naladění řeknou mnohé. Například žlutá barva bývá tradičně považována za pozitivní. Podobně vás optimisticky nabíjí energií také oranžová či odstíny červené. Neměli byste proto při kreslení příliš přemýšlet o tom, jestli se k sobě barvy hodí nebo jestli se vám líbí. Postupujte intuitivně.

Objevte i vy účinky antistresových omalovánek

Během hodin a hodin práce s antistresovými omalovánkami se tak můžete plně soustředit jen na sebe a svou mysl. Dokonale se uvolníte a zároveň díky nim možná i zjistíte, co vás v poslední době zatěžuje, trápí a jak situaci řešit.

Současně touto činností znovu rozvinete svou kreativitu a možná si uvědomíte, že byste chtěli trávit více času něčím, co vás těší místo toho, abyste se nechali doslova ubíjet každodenními starostmi. Mandaly vám pomohou na chvíli odložit jakoukoli zátěž, obratem zatočí se špatnou náladou i stresem, který u mnoha lidí způsobuje poruchy se spánkem a řadu dalších problémů.

Kde si pořídit omalovánky pro dospělé

Obrazce si nemusíte sami předkreslovat, v současné době lze zakoupit i již hotové soubory omalovánek, které jsou velmi podobné tomu, co znáte z dětství. Široký výběr různorodých motivů nabízejí zejména obchody internetové.

K nákupu opět přistupujte naprosto iracionálně, vybírejte si prostě ty, které se vám líbí a na první pohled vás upoutají. Takové obrazce v sobě mají tu správnou energii, kterou můžete dále využít.

Tip na závěr: Mrkněte na stránky www.poznani-knihy.cz , kde najdete nejen velký výběr antistresových omalovánek s mandalou i jiné ale i další sortiment pro chvíle pohody i načerpání nových zajímavostí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *