Vánoční období je nadobro pryč. Nyní je na čase začít tvořit výzdobu se zimní tématikou. Máme pro vás tipy, které zvládnete s menšími pomocníky i samostatnými kutily. Vytvořte si působivé dekorace.

Vločky na okna

Pokud máte doma odrostlejší děti, můžete jim svěřit vystřihování sněhových vloček. V papírnictví si nakupte ostré nůžky a papíry, ale také izolepu na přichycení výtvoru na okna. Vystřihujte společně různé tvary vloček a zdobte jimi vaše okna. Menší pomocníci mohou tvořit originální papíry, které budete následně vystřihovat. Na bílý papír mohou pomocí štětce a palety s barvami nanášet světle modrou barvu. Nebo si vyberte v sekci pro nejmenší kutily to, čemu vašemu dítěti uděláte během tvoření radost.

Sněhulák, kam se podíváš

Přejete si dekorace s tématikou zimy, které se nikdy neomrzí? Vytvořte si s dětmi sněhuláky. V papírnictví si vyberte barevné papíry, lepidlo, nůžky, palety a štětce. Nejprve vystřihněte jednotlivá kolečka na tělo sněhuláka. Poté nechte děti, aby je k sobě pomocí lepidla spojily. Vystřihněte společně hrnec nebo klobouk, a také metličku do ruky. Když je sněhulák pomocí lepidla sestaven, můžete se pustit do jeho vybarvování. Na paletu naneste barvy a malujte podle své fantazie. Na mokrou barvu můžete nasypat kuchyňskou sůl, výsledek bude působivý.

Zimní přírodní symfonie

A je čas na skutečně moderní dekoraci, kterou je radost tvořit. Vydejte se na společnou procházku a doneste si tenké větvičky listnatých stromů, nebo velkou kytici sušených travin. V sekci barvy a laky si vyberte bílý sprej, se kterým svázané větvičky nebo traviny postříkejte. Poté už jen stačí vložit do vázy a máte jedinečnou zimní výzdobu pro vaši domácnost. Vlastní vázu si přitom můžete vytvořit také – stačí vám velká zavařovací sklenice, kterou také postříkáte sprejem, ovážete stužkou a vložíte do ní vaši zimní kytici.

Zimní tvoření s dětmi bude skvělá zábava!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *