I když na zahradě došlo k poslednímu sekání trávy, většina milovníků zahradních strojů už uvažuje nad tím, co si pořídí do kůlny příští rok. Patříte také k nadšencům inovativních technologií, jež by vám měly pomoct s celoroční údržbou pozemku? Benzínové sekačky máte tendenci dát stranou, což je naprosto v pořádku. Na trh se totiž dostaly robotické sekačky, které mají práci zastat za vás. Tedy, můžete to od malých strojů vlastně očekávat?

Samostatnost – to od nich čekejte

Někteří lidé stále ještě vedou dlouhé diskuze sami se sebou a přemýšlí, jestli vůbec robotickou sekačku pořizovat či nikoliv. Opravdu se to vyplatí? A opravdu mi dokáže nabídnout pomoc, o kterou mnohdy prosím, když se zdá být sekání nekonečné?

Robotické sekačky se pyšní hlavně samostatností. Sekají trávník bez nutnosti obsluhy. Pokud tedy nemáte příliš volného času nebo chcete své volné chvíle strávit jinak než sekáním zahrady, bezesporu tohoto pomocníka oceníte. Připravte se ale na náročnější začátek, při kterém je nutné provést instalaci obvodového drátu. Ten určí, kam vysavač může a kam nikoliv.

Pouze do udržovaného terénu

Je ale pravdou, že robotické sekačky se nehodí kamkoliv. Jsou zkrátka místa, kam si raději pořiďte třeba velký zahradní traktor. Na mysli máme například dlouhodobě neudržované terény, jako jsou pole, záhumenky a podobně. S tak vysokou trávou by si sekačka pravděpodobně neporadila, bohužel.

Samozřejmě, jsou sekačky a sekačky. Některé se dnes pyšní opravdu skvělým a velice silným pohonem, tudíž zvládnou i větvičky nebo spadané šišky. Většina má ale slabé a malé nože, které si s tímto poradit bohužel nedokážou.

Naplánujte program a užívejte si život

A jak taková práce s robotickou sekačkou vlastně probíhá? Naprosto jednoduše a snadno – stačí si naplánovat program a užívat si život. Robotické sekačky jsou poměrně tiché (rozhodně v porovnání s ostatními druhy) čili si můžete v klidu popíjet kávu na terase, aniž by vás hluk sekání rušil.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *