geralt / Pixabay

Česká republika v poslední době zaznamenává velkou poptávku po anglických školkách. Rodiče zkrátka chtějí svým ratolestem dopřát to nejlepší a začít s jejich cizojazyčnou výukou pokud možno co nejdříve. Dvojjazyčná výchova je také častým námětem nejrůznějších diskuzí, které národ dělí na zastánce této výchovy a její odpůrce. Je správné učit děti cizím jazykům již od mala? Je na dvojjazyčnou výchovu dětský mozek vůbec připraven? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v následujícím článku.

Co říkají odborníci?

Odborníci a přední psychologové, sociologové, ale i samotní rodiče a pedagogové se jednoznačně shodují na tom, že při dodržení základních zásad je raná jazyková výuka pro děti vhodná. Vždy je ovšem důležité, aby okolí v běžném životě ke komunikaci s dítětem používalo výhradně jeden jazyk. To proto, aby se dítku jazyky nepletly a ono pak neskládalo dvojjazyčné věty. Důležité je také dbát na svědomitý výběr anglické školky, kterých v republice v poslední době přibývá doslova jako „hub po dešti“. Jak takovou školku vybrat?

Dvakrát měř, jednou řež

Při výběru anglické, ale i kterékoli jiné školky, je velmi důležité, navštívit danou instituci osobně. Jak na vás působí personál? Co dělají děti? Je školka dostatečně vybavená? Jak spolu děti komunikují? Zaměstnává školka rodilé mluvčí? Jaké metody výuky používá? Správná školka by vám měla poskytnout jedno „zkušební odpoledne“, kdy se můžete zúčastnit „výuky“ a zjistit si o dané instituci vše potřebné. Protože patří anglické školky zpravidla mezi školky soukromé, nedoporučujeme vybírat dle výše školného. I zde platí, že kvalitní výuka něco stojí.

Jeden anglický tip pro vás

Bydlíte-li v Brně nebo jeho blízkém okolí, můžeme vám doporučit anglickou školku Kids Garden s rozšířenou hudební výchovou. Školka nabízí dětem celodenní výuku v anglickém jazyce, kterou zajišťují jak zkušení čeští lektoři, tak rodilí mluvčí. Školku mohou navštěvovat jak děti, které již s angličtinou přišly do styku, tak ty, které nemají doposud žádné zkušenosti. Výuka probíhá hravou a nenásilnou formou vycházející z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání v České republice a z britského programu Foundation stage 3 – 5. Anglická školka Brno navíc nabízí pravidelné dny otevřených dveří, na které srdečně zve všechny zájemce z řad rodičů i ratolestí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *