Zahrada je magickým místem nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Právě na zahradě (nejen) v létě je možné zažít ta největší dobrodružství a objevovat skryté přírodní taje. A rodiče si u toho všeho mohou v klidu odpočinout s knihou a šálkem či sklenkou oblíbeného nápoje. Jak zahradu udělat pro děti i jejich rodiče ještě přitažlivější?

Atmosféra plná tajemství i dobrodružství

Pokud vaše zahrada v přirozeném stavu nabízí tajemná zákoutí, máte s dokonalou atmosférou pro dětská dobrodružství napůl vystaráno.

Jenže i ta největší zahrada se dříve či později okouká a v ten okamžik přichází vaše chvíle.  Chcete dětem vytvořit dokonalý prostor, ve kterém prožijí to naprosto nejkouzelnější dětství? Pusťte se do společné tvorby.

Pod jabloní můžete společně vytvořit domeček, do kterého se budou v noci ukládat ke spánku víly a další tajemné (ale rozhodně ne strašidelné) bytosti a o kousek dál můžete postavit stan plný polštářků, ze kterého budou moci děti pozorovat noční život při dobrodružném přespávání (téměř) pod širou oblohou.

Že jsou vaše děti opravdu dobrodružné a chtějí usínat při pohledu na hvězdy? Roztáhněte jim mezi dva stromy hamaku, ve které si užijí dobrodružnou noc pod hvězdnou oblohou. A co když zaprší? Za minutku jsou doma, kde je může čekat teplé mléko a sušenky.

Houpačka pro děti i příjemné posezení pro rodiče

Ke všemu tomu dobrodružství, co děti na zahradě zažijí, to chce i koutek pro chvíle relaxu a odpočinku. A to jak pro děti, tak i jejich rodiče.

Pro vaše ratolesti je skvělou možností zahradní houpačka, na které se vyřádí a současně natrénují i motoriku. Zapomínat však nesmíte ani na sebe.

Houpací lavice v nejútulnějším koutku zahrady je skvělým způsobem, jak se zrelaxovat se šálkem kávy či jiného oblíbeného nápoje, po náročném dni.

Pokud si dopřejete pár chvil na houpací lavici za zvuků ptačího zpěvu po ránu, nabije vás to energií ještě více než káva samotná. Jedná se skutečně o odpočinek, na které často ani to nejlepší wellness centrum zkrátka nemá.

Zahrada může být pro děti i skvělá škola hrou

Už za sebou máme dobrodružství i odpočinek – co dětem dopřát i trošku toho vzdělání?

O domečku pro víly už jsme psali, ale zahrada je skvělým místem, na kterém děti naučit lásce k zvířátkům i ostatní přírodě.

Vědecké studie z posledních let ukazují, že má zahradničení skutečně bohaté benefity pro naše mentální i fyzické zdraví. Proto je důležité dětem k rostlinkám vytvořit vztah už v útlém věku.

Připravte jim na zahradě plácek, na kterém si mohou samy vypěstovat jedlé rostlinky od samotného semínka. Radost, kterou budou mít při jejich konzumaci, jen tak žádné jiné jídlo nepřekoná.

Na zahradě můžete společně vytvořit také krmítka pro ptáčky a včely. Až se bude blížit podzim, nezapomeňte vytvořit pohodlné útočiště pro ježky.

Kromě krmítek nezapomeňte ani na tekutiny. Spousta zvířátek má v suchu problém najít vodu. Pomozte jim tím, že na zahradě vytvoříte více ploch s vodou – stačí ji rozmístit po zahradě v mističkách a možná některému zvířátku dokonce zachráníte život.

Zahrada je opravdu kouzelné místo – využijte i tu vaši s dětmi skutečně naplno.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *