Dvojsmysl v nadpisu je zcela záměrný. Přijde chvíle, kdy budou děti stát nejenom o svůj dětský pokojíček, ale taky o to, abychom jim – jak se říká – dali chvíli pokoj.

A protože i dítě má nárok na soukromí, začnete se aktivně zabývat myšlenkou na úpravu stávajícího či vybavení nového dětského pokoje.

Kromě finančního rozpočtu musíte zohlednit zejména:

  • počet dětí, které budou pokoj sdílet
  • jejich věk
  • pohlaví

Nejjednodušší model, kdy každé dítě má svůj pokoj, takže s vybavením se potřebujete “trefit” do vkusu pouze jediného případného oponenta, není běžný v každé rodině.

Zejména bydlení v bytě obvykle vyžaduje režim, kdy děti pokoj sdílí se svými sourozenci. Pokud jsou obyvatelé dětského pokoje různého věku, a navíc také různého pohlaví, měli bychom už předem zvážit, zda nyní nebo v budoucnu pokoj nějak oddělit, ať už vhodně rozestavěným nábytkem či dokonce lehkou příčkou, a poskytnou tak potomkům potřebný osobní prostor.

Čím začít?

Jednoduše tím, že si pokoj změříte, zakreslíte ve vhodném měřítku – v počítači nebo třeba i na papír, vyznačíte, kde jsou okna, dveře, vypínače či zásuvky a pak budete do tohoto svého modelu “instalovat” stejně zmenšenou postel, skříň a další nezbytnosti. Získáte možnost kreativně přesouvat jednotlivé kusy nábytku, aniž byste museli vstát od stolu a přenášet těžké věci.

Základní zóny

Rozmístění nábytku v dětském pokoji by mělo mít určitá pravidla.

  • Zóna na spaní

Nejprve najděte vhodné místo pro postel. Ta by měla být nejlépe u zdi naproti dveřím, což samozřejmě není vždycky reálné. V pokoji pro dvě a více dětí popřemýšlejte o posteli patrové či výsuvné, ušetříte tím hodně místa.

  • Zóna na hraní

Pro menší děti musíte počítat s dostatečným místem – zejména na podlaze, kde budou moci rozložit hračky.

  • Zóna na učení

Tady už přichází ke slovu psací stůl. S místem, kam ho umístíte, počítejte v duchu předem, ačkoliv třeba ještě nemáte doma školáka. Uteče to jako voda a budete hledat lokalitu dostatečně velkou a také s potřebným přístupem světla (nezapomeňte v návaznosti na to zohlednit, zda je dítě pravák či levák, aby mu šlo světlo z té správné strany).

Platí pravidlo, že čím je dítě starší, tím méně potřebuje prostoru na hraní, tzn. volné podlahové plochy a tím náročnější bývá na úložné prostory (kdo má doma malého sběratele nápojových plechovek či nejrůznějších kartiček, určitě moc dobře chápe, o čem je řeč).

  • Zóna úložných prostor

Do dětského pokoje je většinou nutné umístit šatní skříň, nějakou komodu ze zásuvkami, skříňky na školní potřeby a hračky. Množství a charakter úložných prostor závisí na věku a počtu dětí. Rodiny s více dětmi v menších bytech rozhodně uvítají praktické nábytkové sestavy s velmi efektivním řešením úložného prostoru.

Tyto předpoklady zcela splňuje dětský pokoj LORENTO.

Sestava nábytku LORENTO vyhovuje veškerým nárokům kladeným na vybavení dětského pokoje. Design světlého dřeva v kombinaci s limetkově zelenou či fialovou barvou působí vzdušně, příjemně a navozuje klidnou atmosféru, jaká je v interiérech dětských pokojů velmi žádoucí.

LORENTO navíc osloví i svou praktičností a variabilitou, takže z jednotlivých komponentů sestavíte jednoduchý pokojíček pro malého školáka i komplexnější studentský pokoj plus nejrůznější varianty pro pohodlí více dětí.

Co se týče úložných prostor, volit můžete hned z pěti variant šatních skříní a ze dvou regálů, ty skvěle doplní komoda. A až zaplníte knihovnu, můžete využít speciální nádstavce, které kromě nejrůznějších dětských pokladů poslouží také jako police na knihy.

Oba nabízené typy psacího stolu – rohový i klasický, počítají s tím, že se dnes dětský pokoj neobejde bez počítače, posuvná polička na klávesnici je tedy naprostou samozřejmostí.

V sestavě nechybí ani kvalitní postel, a to buď jedno lůžko nebo – pokud potřebujete šetřit místem – zajímavě řešená dvojpostel. K dokonalosti teď chybí už jen noční stolek a jestli od vás děti opravdu “chtěly mít pokoj”, rozhodně jste tím splnili jejich očekávání.

Další sestavy nábytku pro děti najdete na stránkách: www.nabytek-kelt.cz

Similar Posts

1 komentář

  1. Co se stolu pro dítě týká doporučuji přemýšlet nad stolem, který jde postupně zvedat (prodává se jich hodně) jak dítě roste. Jinak bude potřeba za pár let jak dítko povyroste kupovat stůl nový 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *