geralt / Pixabay

Jedno známé české rčení říká: „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Mnozí z vás jistě rádi potvrdí, že toto rčení v reálném životě skutečně platí. A pravdou je, že v dnešní době globalizace to platí dvojnásob. Z tohoto důvodu bychom měli své děti učit cizím jazykům a jejich talent k cizím řečem podporovat.

Angličtina vládne světu

V dnešní době mají téměř vyhráno ti, kteří cizí jazyky ovládají. Nejenže mají větší možnosti v průběhu studia, neboť mohou soutěžit v konverzačních soutěžích, mohou studovat na anglických školách, mohou si přivydělávat učením druhých, ale mohou také cestovat a jezdit na výměnné studijní pobyty. Naprosto nespornou přednost pak jazykově nadané děti mají v rámci své kariéry, neboť nejenže je o ně větší zájem u českých zaměstnavatelů, ale takoví uchazeči mohou rovnou mířit za prací do zahraničí.

Kdy je nejlepší věk na učení?

Cizí jazyk si člověk může osvojit kdykoliv v průběhu svého života. Stačí mít chuť a pevnou vůli učit se. Pravdou však je, že čím je člověk starší, tím více má povinností a méně času se učení věnovat. Nehledě na skutečnost, že v pozdějším věku není mozek tolik přizpůsobivý, aby si cizí jazyk osvojil jako sobě vlastní. Je tedy bez diskuzí, že nejlepším věkem pro osvojení si cizího jazyka je dětství, kdy je mozek přizpůsobivý a dokáže si osvojit vícero řečí jako své mateřské jazyky.

Jazyková školka v Praze

Jak z výše uvedeného vyplývá, nejlepším okamžikem, kdy začít u svého dítěte s výukou cizího jazyka je brzký dětský věk. V takovém případě máte několik možností, jak rozvíjet talent a schopnosti svého potomka. V prvé řadě můžete své dítě učit sami doma a v druhé řadě můžete svému dítěti sehnat kvalitní mateřskou školku, či dokonce jesle v Praze s anglickou výukou.

Jestliže i vy toužíte rozvinout jazykové nadání a schopnosti vašeho potomka, pak vám anglická školka v Praze 6 či jesle v Praze 5 zaručí jistotu a klid a poskytnou vám více než jen hlídání vašeho dítěte. Jazyková školka dává příležitosti naplnit vaše sny o zvýšení potenciálu vaší dcery či syna, zaměřuje se na rozvoj talentu a dovedností dětí od jednoho roku do sedmi let.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..