Pončo je kousek oděvu, který začíná být velice variabilní. Kromě klasického zimního modelu, který nahrazuje v chladném období svetr nebo kabát, si stále větší oblibu získávají ponča koupací, která nabízejí poměrně dost praktických výhod.

Někteří milovníci vodních radovánek již jejich potenciál objevili. Pořídit si můžete koupací pončo pro dospělé i dětské koupací pončo.

Co je koupací pončo?

Pokud se chystáte na dovolenou k vodě, může to být nejen pobyt u moře, ale také u rybníka, přehrady či v kempu s koupalištěm, rozhodně budete potřebovat něco, čím se osušíte a do čeho se zabalíte, až vylezete z vody.

Kromě klasického ručníku či osušky vám tuto službu poskytne koupací pončo pro dospělé i pončo pro děti. Můžete jej využít jako náhradu za osušku nebo jako lehké oblečení na pláž. Maminky vědí, že děti jsou náchylnější k prochladnutí, dětské pončo je ideální pomocník, a to díky svému originálnímu a především atraktivnímu vzhledu, kterému neodolá žádná ratolest.

Vzhledem k tomu, že pončo je doplněk velmi funkční, dokonale poslouží také jako ochrana proti slunečním paprskům nebo před chladem v podvečerním času.

Jaké výhody koupací pončo nabízí?

Vzhledem k tomu, že se na jeho výrobu používá kvalitní, a především dobře savý materiál (nejčastěji se jedná o směs bavlny a polyesteru nebo jen o samotný polyester, má totiž obdobné vlastnosti, které nabízí i bavlna), je to ideální náhrada za klasický ručník nebo osušku.

Díky speciálnímu střihu a kapuci drží i na tom největším neposedovi, kterého do něj zabalíte a nemusíte se obávat, že jej cestou pro zmrzlinu někde ztratí. Pončo má volnější střih a prostor pro ruce, takže nebrání v pohybu, neklouže z ramenou a nemusíte jej nikde zavazovat ani zapínat.

Vzhledem k tomu, že se pončo pro děti vyrábí v delším provedení, mohou jeho výhody využívat jak malé děti, tak i děvčata a chlapci menšího vzrůstu, a to nejen jako prostředek pro osušení. Modely mají volnější střih, vytvářejí jakousi provizorní převlékárnu, díky které se snadno vymění mokré plavky za suché.

Kromě kapuce, která snadno usuší mokré vlasy, je příjemným doplňkem i kapsa, která se nachází v přední části ponča.

Multifunkční pomocník nejen na pláž

Pončo však můžete využít i pro chladnější večery, třeba při posezení u táborového ohně. Děti do něj velmi rychle a snadno zabalíte.

Dětské pončo lze také přibalit i do tašky v případě, že si jdete s dětmi zaplavat do krytého bazénu. Pokud s dětmi občas zavítáte do sauny, i tady pončo dokonale využijete.

Chystáte se vyrazit na výlet? Vzhledem k tomu, že pončo je velmi funkční a snadno jej přibalíte do batohu, můžete jej vzít s sebou pro případ, že se ochladí. Dokonale nahradí mikinu či lehčí bundu. Nemusíte se obávat, že bude z batohu zmačkané, materiál, z něhož je vyrobené, je nemačkavý.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *