Natural Herbal Flowers Word  - lifestylehack / Pixabay

Civilizační choroby se nevyhýbají nikomu. Zvláště máte-li stresující zaměstnání, jste vystaveni potenciální hrozbě zvýšení hladiny cukru nebo cholesterolunízké imunitě, potížím s usínáním a celé řadě dalších příznaků, které není radno podceňovat.

Ašvaganda vám pomůže

Ašvaganda někdy označovaná jako indický ženšen podpoří vaše zdraví a umožní vám bojovat s vlivy okolního prostředí, které nemůžete eliminovat. Tato hlavní bylinka ajurvédy je známa pro své pozitivní působení na lidský organismus již tisíce let a je využívána právě k podpoře přetěžovaného organismu. Je ideální pro všechny, kteří trpí:

  • nespavostí,
  • nedostatečnou imunitou,
  • vysokou hladinou cholesterolu,
  • hormonální nerovnováhou,
  • nízkým libidem,
  • vysokou hladinou glukózy v krvi,
  • působením stresu,
  • častými depresemi,
  • a celou řadou dalších chorob spojených s hektickým životním tempem.

Zázračný kotvičník bude bojovat za vaše zdraví

Vzhledem k intenzitě pozitivního působení lze Ašvagandu nazvat téměř zázračnou bylinkou. Doma si ji však nevypěstujete. V tomto ohledu máte mnohem větší šanci s jinou zázračnou rostlinou, kterou je kotvičník zemní, latinsky Tribulus terrestris. Ten je také znám jako přírodní alternativa modré pilulky zvyšující mužskou potenci, ale i prostředek pro efektivní snížení hladiny cholesterolu v krvi a dokonce i krevního tlaku. Účinky kotvičníku jsou známy především mužům, jeho benefity ale mohou využít i ženy v přechodu, či ty, které plánují otěhotnět. Kotvičník dokáže stabilizovat hladinu hormonů a tím navrátit ženskému organismu přirozené zdraví.

Vypěstujte si doma kotvičník

Domovinou kotvičníku je sice asijský kontinent, tato rostlina je ale k vidění ve volné přírodě i u nás. Jeho vypěstování není nic složitého. Postačí základní návody na to, jak vypěstovat bylinky a domácí kotvičník může získat každý. Tato nenápadná rostlinka se žlutými květy je velmi nenáročná na pěstební podmínky, stačí jí zajistit pouze dostatek vláhy. V přírodě ji najdete nejčastěji v okolí vodních toků a na podmáčených loukách.

Přírodní adaptogeny

Jak Ašvaganda, tak Kotvičník jsou považovány za velmi účinné přírodní adaptogeny, tedy látky pomáhající organismu přizpůsobit se náročným podmínkám vnějšího prostředí. Poznejte jejich sílu a podpořte svůj organismus ve snaze odolat nepříznivému vlivu moderního životního stylu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *