Odvlhčovače vzduchuVlhkost je dlouhodobým nepřítelem mnohých z nás a především našich nemovitostí. Velká koncentrace vlhkosti může způsobovat problémy hlavně v interiéru, kdy dochází ke tvorbě nepříjemných plísní nebo k ohrožení dýchacích cest.

S tímto nešvarem lze však velice jednoduše a efektivně bojovat. Je to adekvátní vysoušeč – odvlhčovač vzduchu, s pomocí něhož můžete během velice krátkého okamžiku snížit vlhkost v prostoru na únosnou a optimální hranici.

Otázkou však zůstává, jaké odvlhčovače vlastně zvolit? Na trhu se totiž nachází čtyři základní produktové řady, které patří mezi nejvyhledávanější.

Domácí a profesionální odvlhčovače vzduchu

Tím nejpodstatnějším rozdělením jsou pravděpodobně produkty určené pro domácnosti a pro stavby či větší objekty a místnosti. Je zcela logické, že největší rozdíly můžete očekávat především ve vzhledu. Domácí odvlhčovač vzduchu bude designově mnohem zajímavější, aby dokonalým způsobem zapadl do libovolného interiéru.

Naopak profesionální odvlhčovače jsou povětšinou vyrobeny z kvalitní oceli, mají větší rozměry a robustnější konstrukci, která je odolná. Tou nejzásadnější odlišností bude však výkon, který je v rámci stavebních produktů mnohem vyšší, což lze ostatně očekávat.

Koupelnové a bazénové odvlhčovače

Zaměřit se samozřejmě můžete i na speciální produkty, mezi něž patří koupelnové odvlhčovače, jejichž použití je patrné ze samotného názvu. Něčím obdobným jsou také bazénové odvlhčovače, které bývají často na pevno zakomponovány a jsou schopny zajišťovat nepřetržitý provoz.

Ať už zvolíte ty či ony výrobky, můžete se za poměrně malé finanční náklady zbavit přebytečné vlhkosti ve vzduchu, která má mnohdy devastující charakter. Odvlhčovač vzduchu lze umístit v podstatě do jakéhokoliv uzavřeného působiště.

Jak bojovat proti plísni na zdech se dozvíte na vzdusin.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *