Elektromobilita bývá označována jako budoucnost dopravy. V čem spočívají výhody elektrických skútrů a kde všude je využijete?

Elektrické skútry nabízejí ekologický provoz

Hlavní výhoda elektrických skútrů vyplývá už z jejich podstaty. Namísto spalovacího motoru jsou osazeny elektromotorem a baterií. Jejich provoz tedy negeneruje nežádoucí emise, zápach ani hluk. Ocení to jak příroda, tak i lidé žijící ve vašem okolí.

Ostatně přímo do přírody se s nimi můžete vydat. Z důvodů výše uvedených nikterak provozem neublížíte ani volně žijícím zvířatům. Ať už na něj budete usedat při cestách na chatu, na zahradu nebo třeba na ryby, skútr se vám zkrátka stane věrným společníkem při různých volnočasových aktivitách.

Tento typ skútru je lehký a obratný. Jeho jízdní vlastnosti tak oceníte i při hustším městském provozu. K tomu se snadno ovládá. Rozhodně se tak nemusíte bát toho, že byste se s ním jezdit nenaučili. Dobře ovladatelný je skútr i pro dámy.

Dobrou zprávou pro ty, kteří zatím nezavítali do autoškoly, aby se zde naučili ovládat motorová vozidla, je, že na vybranou skupinu slabších elektroskútrů žádné řidičské oprávnění vůbec nepotřebujete. Legislativně jsou totiž klasifikovány tyto stroje jako kola.

Elektrické skútry jsou dostatečně spolehlivé i na to, abyste jim mohli důvěřovat každý den. Jedná se o ideální dopravní prostředek na cesty do zaměstnání. Z hlediska konstrukčního jde o jednoduché zařízení, které je jen minimálně náchylné k poruše.

Elektroskútr je obratným dopravním prostředkem do města

Elektrický motor je navíc prakticky bezúdržbový. Elektrický skútr nepotřebuje pravidelnou výměnu oleje nebo jiných kapalin a nevyžaduje péči o motor. Celkové provozní náklady jsou vzhledem k bezproblémovému servisu nízké.

Zásadní je pravidelná kontrola brzd. Zkontrolovat je nutné především opotřebení brzdových destiček a množství brzdové kapaliny v hydraulických brzdách. Zapomínat bychom neměli ani na kontrolu pneumatik. Neměly by se na nich vyskytovat praskliny a oděrky. Podstatné je také nepřetěžování vašeho skútru nad nosnost uvedenou v technické specifikaci.

Podobně je na tom baterie. Tu mohou poškodit nízké teploty. Dostane-li se venkovní teplota pod 0 °C, významně to dokáže snížit životnost akumulátoru. Je tak výhodnější jej vyjmout a jednoduše uskladnit při pokojové teplotě.

To je u celé řady modelů bez problémů možné. Právě vyjmutí baterie vám usnadní i nabíjení, skútr pak jednoduše není nutné vždy parkovat u zásuvky. Ponechat ho můžete i ve sklepě bytového domu, uskladnění nebývá komplikovanější než u kola.

Také parkování venku je zcela bezproblémové. Vzhledem k tomu, že je e-skútr malý a skladný, vejdete se s ním téměř všude. Navíc za parkování nemusíte nikde platit. Právě do často značně přeplněných měst proto tento dopravní prostředek je přímo předurčen.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *