S likvidací či výkupem vozidla se během života setká téměř každý majitel automobilu. Samotný postup však nemusí být vždy tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát, a to zejména v případě, že si tímto procesem procházíte poprvé. Pokud se vám však podaří narazit na kvalitní firmu nemáte se čeho obávat a vše dokážete vyřešit během jednoho dne.

Za výkup vozidla můžete získat i několik tisíc korun

Výkup vozidla nemusí být vždy tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Největší problém obvykle představují firmy, které odmítají komunikovat se svými zákazníky a často nabízí pouze základní služby. V takovém případě tak musíte většinu papírování řešit sami, a ještě se složitě dohadovat na odvozu automobilu a jeho dopravě.

Mnohem lepší je svůj vůz svěřit do rukou profesionálů, kteří se postarají o všechno za vás. Běžně je tedy možné likvidace aut provádět z pohodlí vašeho domova, kdy pouze zatelefonujete do firmy, a ta k vám do pár hodin vyšle zástupce. Ten připraví smlouvy, výkupní cenu automobilu a vyřídí s vámi i ostatní formality. Obvykle si můžete výkupem automobilu přijít na pořádnou částku, přičemž výsledná cena závisí hned na několika faktorech, jako je stav vozu či poptávka po náhradních dílech.

Před objednáním firmy si připravte potřebné dokumenty

Pokud chcete, aby vše probíhalo opravdu hladce, připravte si před objednáním firmy veškeré dokumenty. Pro výkup i likvidaci vozidla budete potřebovat pouze občanský průkaz a velký technický průkaz. Menší komplikaci představuje situace, kdy není automobil ve vašem vlastnictví – v takovou chvíli je třeba firmě předložit plnou moc. Jestliže si navíc vyberete například služby firmy Za hotové, nemusíte řešit ani zrušení registrace automobilu, jelikož ji provede za vás.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *