Roatrip se stává hitem dnešní doby. Může za to velkou měrou i koronavirová krize, která ještě donedávna udržela hotely a motely v uzavřeném stavu. Lidé však nechtěli zůstat doma, proto si pronajali karavany nebo obytné vozy a vydali se sami vstříc dobrodružstvím. A zatímco někdo cestu podcenil a musel na ní řešit jednu nepříjemnost za druhou, ostatní nezapomněli udělat několik základních věcí ještě předtím, než vyjeli z garáže a jejich dovolená tak probíhala bez sebemenších překážek. Co tedy zkontrolovat nebo udělat před ujetím prvního kilometru?

Máte vybavenou vestavbu do auta?

Vestavby do auta budou na cestě vaším nejlepším společníkem. Proto se přesvědčte, jestli je dostatečně vybavená. Nezapomněli jste si napustit vodu do kanystru? A co nádobí – máte k dispozici alespoň dva hrníčky, dva talířky a nějaké nádobí k tomu? A nechybí vám náhodou prostěradlo na matraci či nějaké stolní hry, pokud by pršelo?

Máte sjednané cestovní pojištění?

Klíčové je cestovní pojištění, zejména pokud míříte za hranice. Bohužel řada lidí na cestovní pojištění nemyslí, respektive ho podceňuje, protože se domnívají, že se jim při cestování nemůže nic stát. Jenže pravdou je, že dojít může k obyčejnému prasknutí gumy nebo případně k horším scénářům, za které byste bez cestovního pojištění nemálo zaplatili.

Máte naplánované spaní?

I když je pravdou, že v obytném voze se dá cestovat po celém světě, jsou místa, kde se v autě spát nesmí, respektive kde se nesmí zastavit a přespat. Zatímco někde můžete nocovat kdekoliv u lesa, jinde můžete spát pouze na parkovištích nebo musíte zavítat do konkrétního kempu. Proto si raději dopředu naplánujte spaní, ať se vyhnete nemalým pokutám plynoucím z neznalosti zákonů.

Máte s sebou mapu?

Každý člověk, kdo se vydá na roadtrip musí být připravený na jednu věc, a sice musí být připravený na to být offline. Proto u sebe mějte klasickou mapu z papíru nebo si stáhněte aplikaci, která funguje i bez připojení k internetu. Pokud se rozhodnete používat mobilní telefon, nezapomeňte si velkokapacitní powerbanku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..