question, brain, ideas

Jód je minerál, který je klíčový pro správnou funkci štítné žlázy a metabolismu. Jeho nedostatek tak může vést k řadě zdravotních problémů, včetně špatného energetického metabolismu, zvýšené únavy, snížení funkce imunitního systému či dokonce zvětšení štítné žlázy. Proto jsme se v dnešním článku rozhodli podívat hned na 5 důvodů, proč a kdy byste měli jód začít užívat.

Podpora štítné žlázy a metabolismu

Jód je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy a produkci hormonů, které ovlivňují metabolismus, růst a vývoj těla. Nedostatek jodu tedy může vést k nízkému energetickému metabolismu, zvýšené únavě, nadváze a dalším zdravotním problémům.

Podpora zdravého těhotenství a vývoje plodu

Jód je pro těhotné ženy a vývoj plodu nezbytný, a to zejména během vývoje mozku a nervové soustavy. Nedostatek jódu u těhotných žen může vést k celé řadě zdravotních problémů. Doktoři tak často doporučují užívat doplňky stravy, jako je například Jodikal.

Zlepšení kognitivních funkcí

Jód je také důležitý pro správný vývoj mozku a jeho kognitivních funkcí. Nedostatek jodu u dětí může vést k poškození mozku a dalším neurologickým problémům. U dospělých pak k únavě, snížené koncentraci a narušené kognitivní funkci.

Prevence zvětšení štítné žlázy

Nedostatek jódu se velmi často projevuje zvětšením štítné žlázy neboli stavem nazývaným struma. Užívání jódu jako doplňku stravy může pomoci předcházet tomuto potenciálně závažnému problému.

Podpora imunitního systému

Jód hraje důležitou roli také v podpoře imunitního systému a boji proti infekcím. Studie ukázaly, že nedostatek jodu může vést k oslabení imunitního systému a zvýšenému riziku infekcí.

Pokud máte nedostatek jódu v těle nebo vám doktor doporučil jeho doplnění, můžete vyzkoušet Jodikal tablety od Naturvity. S jejich pomocí snadno doplníte doporučenou dávku jódu, přičemž doplněk můžete volně zakoupit jak u výrobce, tak i na e-shopu Gigalékarna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *