V době nemoci a rekonvalescence potřebujeme správnou  kvalitní výživu více, než kdy jindy. Stává se však, že právě v takovém období trpíme nechutenstvím, nebo nám dokonce v horším případě nemoc v dostatečném příjmu potravy brání. Důsledkem je váhový úbytek, slabost, únava a nelepšení zdravotního stavu.

Drinky, které  urychlují léčbu a hojení

Již malý váhový úbytek snižuje schopnost organismu s chorobou bojovat a pakliže z nějakého důvodu nemůžete konzumovat dostatek kvalitní a vyvážené stravy, je důležité tělu dodat potřebné živiny jinou formou. Právě pro takováto složitá období byly vyvinuty speciální nutriční drinky, které obsahují v optimálním poměru všechny důležité živiny, které náš organismus potřebuje. Velice účinně doplňují a v některých případech dokonce zcela nahrazují stravu nemocného člověka a nemalou měrou přispívají k procesu hojení, léčené a rekonvalescence.

3 řady tekuté výživy

Nutridrinky  jsou plnohodnotnou tekutou výživou, obsahující v optimálním poměru bílkoviny, minerály, tuky, cukry, vitamíny a stopové prvky. Již jedna lahvička dokáže nahradit polovinu běžné porce jídla. Dělí se do tří skupin, na základní, vysokoproteinovou a speciální výživu. V základní řadě najdete přípravky Nutridrink, Nutridrink Compact, Yoghurt, Juice style a Multi Fibre.

NUTRIDRINK je univerzální výživou vhodnou všude tam, kde pacienti trpí nedostatečným příjmem živin a energie, případně nechutenstvím. To je časté například nejen u nemocí, ale také u seniorů. Může mít neutrální chuť, nebo příchuť vanilky, čokolády, karamelu či tropického ovoce. NUTRIDRINK COMPACT se vyrábí s příchutí vanilkovou, banánovou, meruňkovou, kávovou, jahodovou a také s příchutí lesního ovoce. Je vhodný pro pacienty, kteří mohou přijímat jen malé porce jídla a hodí se pro dlouhodobé užívání. Dodává se v menším, 125 ml obsahu, avšak dokáže dodat stejné množství energie a živin jako je obsaženo v Nutridrinku 200 ml. NUTRIDRINK YOGHURT, je pro svou svěží a výraznou chuť určen všem, kteří jsou postiženi oslabením chuťových vjemů.  NUTRIDRINK JUICE STYLE, s příchutí jablka či jahody je bez tuku a je vhodný pro pacienty, které trápí choroby žlučníku, jater, slinivky a jejichž stav vyžaduje dietu bez tuku. NUTRIDRINK MULTI FIBRE je přípravek se zvýšeným množství vlákniny a je vhodný zejména pro lidi trpící onemocněním a potížemi trávicího traktu. Napomáhá při problémech se zácpou či naopak průjmem. Na výběr je příchuť vanilky, banánu, jahody a pomeranče.

Ve vysokoproteinové řadě najdete produkty Protein a nově také Créme. NUTRIDRINK PROTEIN je určen zvláště pro lidi před operačním zákrokem a po něm, po úrazech a nádorových onemocněních. Jako většina těchto produktů je vhodný rovněž pro seniory. Příchuť má čokoládovou, vanilkovou a také se vyrábí s příchutí lesního ovoce. NUTRIDRINK CRÉME je pro svou krémovou konzistenci řada vhodná pro pacienty, kteří mají problémy s polykáním, pro pacienty po operaci, v průběhu léčby nádorového onemocnění a dále pro všechny, kteří trpí neurologickými chorobami. Chuť má jahodovou, čokoládovou a lesního ovoce.

Ve skupině speciální výživy najdete Diasip, určený zejména pacientům postiženým diabetem 1. a 2. typu. Další z nich, Cubitan, je vhodný pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko , postižené proleženinami a pro seniory. Třetí z nich, Calogen, je 100% tuková emulze neutrální chuti, určená pacientům, kterým je zapotřebí dodat energii.

Obsah malé plastové lahvičky dokáže s trochou nadsázky hotové zázraky. Nutridrinky mohou být mnohdy dobrou volbou, avšak poraďte se s ošetřujícím lékařem či lékárníkem, která varianta s ohledem na zdraví a stav pacienta bude tou pravou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *