Surface Marble Flowers Immunity  - healthguru / Pixabay

Svou obranyschopnost se snažíme posilovat mnoha různými způsoby – vydáváme se na dlouhé procházky, sprchujeme se studenou vodou, jíme rybí tuk a přitom zapomínáme, že nám mnohé pomocníky nabízí sama příroda. A to ve zcela přirozené formě.

Zejména jaro je v tomto ohledu velmi zákeřným obdobím. Naši imunitu totiž ohrožují mnohé vnější faktory – a to zejména prudké střídání počasí. Zatímco jeden den je nádherně teplo, ten druhý pofukuje a vzduchem se prohánějí sněhové vločky. A co tedy udělat, abychom to vše přežili ve zdraví?

Echinacea jako osvědčený prostředek na imunitu

Nemusíte hned pít hořké bylinné čaje a kapat si do skleniček alkoholové extrakty. Místo toho vsaďte na doplňky stravy, které obsahují ty správné vitamíny, minerály a především bylinky. Skvělou volbou je kupříkladu třapatkovka nachová (Echinacea purpurea). Jde o osvědčenou bylinku severoamerických indiánů s mnoha prospěšnými účinky.

A co všechno Echinacea vlastně umí? Ve hře není jen posílení imunity – skvěle totiž prospívá i našim dýchacím cestám. Uklidní zejména ty horní, v době rýmy a nachlazení hojně zatěžované, ale poradí si i s podrážděným krkem. A využít ji samozřejmě můžete i na nemocný hrtan nebo hlasivky. Její specialitou je pak podpora dýchacích cest v chladném počasí – na to bychom rozhodně neměli zapomínat.

Jak svou krásu a zdraví ještě více podpořit? Vsaďte na synergii

Ovšem i když Echinacea sama o sobě má četné pozitivní účinky, ještě lépe vám pomůže, pokud jí dovolíte vzájemně se podporovat s jinými bylinami. Ano, právě o tom je synergie, díky níž jednotlivé komponenty působí společně mnohem lépe, než kdybychom si je dopřávali samostatně.

Přírodní produkty by tak měly v ideálním případě obsahovat kupříkladu ještě vitamín C, zinek a oblíbenou houbu asijské medicíny lesklokorku lesklou alias reishi. Všechny tyto komponenty působení echinacey podporují. A kde si je dopřát? Echinaceu zakoupíte zde na stránkách Gigalékárny, stejně jako mnoho dalších produktů od české značky Naturvita.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..