Avocado Vegetable Fruit Green  - Engin_Akyurt / Pixabay

Zdraví a krása se odvíjí zejména od naší stravy, která by měla obsahovat veškeré důležité vitamíny a minerály. Bohužel i zdravý jídelníček nemusí obsahovat všechny potřebné prvky, což může vést k různým zdravotním problémům a neduhům. Nedostatek selenu tedy může stát například za lámáním vlasů, nízkou obranyschopností či dokonce neplodností.

Selen pomůže nejen s polámanými vlasy

Polámané vlasy a nehty většinou značí nedostatek selenu, který může stát i za celou řadou jiných neduh a zdravotních problémů. Tento často opomíjený prvek totiž může mít vliv i na obranyschopnost organismu, plodnost či činnost štítné žlázy. Jeho nedostatkem trpí zejména lidé, kteří moc nedají zdravému životnímu stylu. Velký problém představují i tuzemské zvyky, kdy jsou z jídelníčku často vyřazovány právě potraviny, které selen obsahují.

Bohatým zdrojem selenu jsou:

  • luštěniny,
  • maso,
  • mořské plody,
  • ryby,
  • avokádo,
  • para ořechy,
  • celozrnné obiloviny.

Pozor si dejte i na přebytek selenu. Obecně je doporučován příjem 1 mikrogramu selenu na kg váhy. Příliš vysoká dávka selenu vás, ale může ohrozit i na životě – 5 miligramů selenu může být až smrtelný. Pokud se však setkáte s jedním nebo dokonce více příznaky, které značí jeho nedostatek, je namístě začít užívat selen forte.

Nedostatek selenu trápí čím dál tím více lidí

Jak již bylo řečeno, nezdravý životní styl způsobuje, že čím dál tím více lidí trpí nedostatkem selenu. Ten je možné doplnit i prostřednictvím doplňků stravy, které jsou vyráběny pouze z přírodních produktů. Na trhu je dostupný například selen v tabletách, který vyrábí i český výrobce přírodních doplňků stravy NATURVITA. Koupit ho můžete například na e-shopu Gigalékarna, ale i přímo u výrobce. Součástí produktu je i vitamín E, který přispívá k ochraně buněk před oxidací.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *