Fish Marine Fish Market Seafood

Vyskytují se zejména v mořských rybách a plodech, kterých máme v naší stravě z logických důvodů nedostatek. Přesto jsou však omega 3 mastné kyseliny pro zdravé fungování našeho organismu nezbytné.

Nejčastěji je jejich deficit pozorován u nastávajících a kojících matek a díky specifickému jídelníčku rovněž u veganů. Ryby však naštěstí nejsou jediným zdrojem, z nichž lze tyto látky, nezbytné pro krásu a zdraví, čerpat.

Tři druhy omega 3 mastných kyselin

Máme-li na mysli kyseliny, získávané z živočišných zdrojů, pak je najdeme pod označením EPA a DHA. Ty z rostlinné říše pak nesou označení ALA. Jejich nedostatek je kritický zejména u dětí. Zhoršuje vývoj jejich mozku, narušuje koncentraci i sféry paměti.

V dospělosti jsou pak často zodpovědné za kardiovaskulární onemocnění, onemocnění zraku, deprese, nízkou imunitu, bolesti kloubů a nejrůznější záněty v těle. Jsme zvyklí do své stravy pravidelně doplňovat vitamíny a minerály a stejné místo by měly mezi přírodními produkty mít i omega-3.

Jak se postarat o vyváženou stravu

Pokud nemáte ryby a mořské plody právě v oblibě, vsaďte při doplňování spíše na již zmíněné ALA. Najdete je třeba ve lněných semínkách, řepkovém oleji, mořských řasách či vlašských ořeších. A jak je do svého jídelníčku zařadit v dostatečném množství?

Rychlým řešením akutního nedostatku mohou být i doplňky stravy s vhodným složením. Například OMEGA 3 VEGAN od společnosti Naturvita obsahuje olej z mořské řasy Schizochytium, bohaté právě na DHA. Díky svému složení je vhodný i pro vegany a děti od tří let věku. Kapsle se snadno polykají a do stravy je stačí zařadit v množství 1-2 denně (jedno balení vám tak vystačí i na tři měsíce). A pokud vám jde zejména o výhodné ceny, nakupujte tento produkt na do e-shopu Gigalékárna.cz. Naturvita je česká společnost, dbající na kvalitu a širokou dostupnost svých produktů. Nakoupíte tu rychle a levně.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..