Nenechte se pohltit dnešní dobou!
Nenechte se pohltit dnešní dobou!

Dnešní doba je opravdu velice náročná na psychické zdraví a obecně zvládání stresu. Všichni totiž někam spěchají, neustále se honí za penězi a zapomínají na krásy života. Čas od času je potřeba zpomalit a vychutnat si okamžiky, které se nebudou opakovat. Pokud tak neučiníte, riskujete některou z psychických poruch, což je pochopitelně velice nežádoucí.

Pozor na stavy úzkosti

Každý z nás občas propadne do deprese či stavu úzkosti, avšak tyto stavy by se neměly opakovat příliš často. Jednou za čas jednoduše máme pocit, že danou věc nebo činnost nezvládneme, ale v takové situaci by nás měli podržet zejména přátelé a rodina. Rozhodně se v případě depresí nespoléhejte na prášky proti úzkosti či dokonce na alkohol. Kombinace těchto dvou složek by mohla mít zničující následky. Proto se nebojte a navštivte buď odborníka, anebo se svěřte své rodině.

Nemáte panickou poruchu?

Panická porucha je velice zákeřná psychická nemoc, jejíž příznaky připomínají spíše infarkt. Začne vám být zle, bolet u srdce a vaši přátelé vás ihned vezou do nemocnice. Podrobná vyšetření však nic nezjistí a doktoři na vás s údivem koukají. Každý prožitý záchvat na vás působí hůře a hůře, ale s odpovídající psychiatrickou péči se to dá zvládnout. Pouze v těch nejzávažnějších případech se léčba doplňuje medikací.

Jak poznat syndrom vyhoření?
Jak poznat syndrom vyhoření?

Jak poznat syndrom vyhoření?

Jestliže vás již nenaplňují ty činnosti, které pro vás dříve byly radostí, velmi pravděpodobně se u vás objevil syndrom vyhoření. Jeho příznaky byste rozhodně neměli podceňovat, protože tento typ poruch neodezní sám od sebe. Může postihnout naprosto každého z vás, neboť hlavní příčinou je nadměrný pracovní výkon a strach ze selhání. Většinou si jej způsobujeme – a to přehnaným očekáváním a pracovními požadavky.

Občas se vyplatí jednoduše zpomalit, odmítnout některé zakázky, a hlavně pravidelně a kvalitně relaxovat. Pouze tak se vyhnete psychické poruše.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..