Mýty, které se točí kolem stravování při hubnutí
Mýty, které se točí kolem stravování při hubnutí

S přicházející plavkovou sezonou drtivá většina lidí přemýšlí nad tím, jak se dostat do formy, jak zhubnout dříve, než k nám zamíří horké letní měsíce. I když si mnozí lidé myslí, že je dnes už velmi těžké zhubnout a že už to rozhodně nestihnete, není to tak. Ještě zhubnout stihnete, stihnete dosáhnout své vysněné postavy, pokud ve své hlavě odstraníte všechny mýty, které se s hubnutím pojí. Mnozí lidé totiž mají trochu zkreslené informace o tom, jak to s hubnutím je. Pojďme si nejčastější mylné domněnky vyvrátit.

Když nebudu flákat cvičení, zhubnu i bez úpravy jídelníčku

To je největší fáma, která se mezi lidmi nese. Je třeba si dbát na to, co sníte, zejména je třeba dbát na příjem kalorií. Příjem by nikdy neměl být extrémně vyšší než výdej. Proto si svůj jídelníček upravte na zdravý, pestrý a vyvážený, sledujte množství kalorií, co sníte, a zkuste je během dne zase vypotit. Myslete na to, že bez jídelníčku to nepůjde, je to osmdesát procent úspěchu. Nejtěžší na změně jídelníčku je hlavně zatočit se závislostmi. Musíte se zbavit nejen závislosti na sladkém, ale také závislosti na alkoholu, který tělo dehydratuje, a závislosti na drogách, které tělu zase škodí (byť drogou myslíme obyčejné cigarety).

Když je jídlo zdravé, mohu ho sníst při hubnutí, kolik chci

Další mylná domněnka. Lidé se domnívají, že pokud budou jíst jen zdravé potraviny, mohou toho sníst, kolik chtějí. Jenže tělo nerozpozná dobré a špatné kalorie, je nutné zjišťovat, co jednotlivé zdravé suroviny či potraviny tělu přináší. I některé zdravé pokrmy obsahují zbytečně moc tuků nebo sacharidů a bílkovin minimální množství. Zaměřit byste se měli hlavně na takové potraviny, které mohou tělu dodat esenciální mastné kyseliny. Ty si totiž tělo nedokáže samo vyrobit. Doporučujeme zejména zařadit do jídelníčku lososa nebo rostlinné oleje, které v sobě ukrývají například omega-3 mastné kyseliny.

I večeře mohou být velké

Poslední jídlo dne by mělo nastoupit dvě hodiny před vaším ulehnutím do postele. Neznamená to ale, že takové jídlo nemůže být velké a vydatné. Pokud se bude jednat o lehký těstovinový salát nebo o salát s kuřecím masem, proč si nedopřát větší porci? Zakázané jsou hlavně velké porce těžkých jídel, která vám nedají v noci spát.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..