Playground Slide Tube Children  - stux / Pixabay

Život ve městě může být někdy pořádně náročný. Ucpané komunikace, zaplněné ulice a další strasti běžného dne na nás čekají na každém rohu. Je však na městě, jak se rozhodne svým občanům zpříjemnit pobyt ve veřejných prostorách. Učinit tak může skrze městský mobiliář, který by měl být nejen pěkný na pohled, ale i funkční.

Co je to městský mobiliář?

V současnosti většina z nás žije poměrně rychle, kvůli čemuž jen málokdy dokážeme ocenit takové maličkosti, jako je uklizený park nebo pohodlná lavička na náměstí. Všechny tyto nezbytnosti, které využíváme každý den, můžeme shrnout pod jeden pojem, a to městský mobiliář. Právě takto označují města například odpadkové koše, lavičky či stojany na kola.

Proč by nemělo ve městě chybět dětské hřiště?

Neodmyslitelnou součástí každého města je nepochybně dětské hřiště. To je důležité hlavně pro malé děti, které si s jeho pomocí mohou procvičovat motoriku a dále se rozvíjet. Současná hřiště jsou však mnohem propracovanější než ta, která si pamatujeme z našeho dětství. Nově na nich můžeme najít speciálně navržené prolézačky či rovnou celé lanové parky, které pomáhají dětem rozvíjet své dovednosti a schopnosti. Kromě toho je dětské hřiště i místem, kde se děti setkávají a socializují.

Kam zamířit za inspirací?

Na trhu je možné najít hned několik firem, které spolupracují s městy na jejich vybavení či oživení. Jednou z nich je i společnost HAGS Praha, která se při výrobě svých produktů zaměřuje hlavně na kvalitu a bezpečnost.

V její nabídce můžete najít kromě propracovaného městského mobiliáře i venkovní fitness centra či dětská hřiště. Těch v České republice postavila již přes 900, mezi které se řadí i známá Rákosníčkova hřiště. Při stavbě jakéhokoli projektu věnuje pozornost všem detailům, díky čemuž dokáže splnit i ty nejpřísnější bezpečnostní podmínky.

Playground Child Boy Slide Outdoors - Michelle_Raponi / Pixabay
Co je to městský mobiliář? A proč by neměl chybět v žádném městě?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *