Máte rádi starožitný nábytek a doplňky? Nevzdávejte se jich ani po založení rodiny! Větší děti vám jistě rády pomohou s drobnými opravami, zatímco ty menší zase budou bavit hry a stavebnice z dob vašeho dětství.

Děti milují tvoření

V online i kamenných starožitnictvích seženete jak nábytek po renovaci, tak kousky, které ještě nějaké úpravy a péči potřebují. Jsou výrazně levnější, takže nenaruší váš rozpočet a pro tvoření s dětmi jsou jako dělané.

Možná objevíte stůl, který bude potřebovat jen nový nátěr, výměnu vrchní desky nebo opravu nohou. Jindy bude práce o něco náročnější, ale výsledek vás potěší o to víc. A když se objeví malá nedokonalost, snadno ji zakryjete nějakým dalším starožitným doplňkem, inspirovat se můžete třeba na Antikart.cz.

Nábytek z kvalitního masivu vydrží mnohem déle než dřevotříska a navíc se stane chloubou dětského pokoje i celého bytu. Nejvhodnější jsou kousky bez barevného laku, které stačí natřít olejovým nátěrem a budou zase jako nové.

Jen nezapomeňte nejprve odstranit zbytky starého laku. S brusným papírem si poradí i větší děti. Na vás pak zbude práce s odmašťovači a dalšími chemickými prostředky. V obou případech ale myslete na ochranné pomůcky, zejména brýle a rukavice. Samotné natírání je pak už hotové raz dva. Pokud se tedy nepustíte do stále oblíbenější patiny, mozaiky a dalších složitějších úprav.

Nejen na ozdobu

Pak už můžete nakupovat starožitné hračky, což nemusí být jenom porcelánové panenky z dob našich babiček. Na mysli máme i retro hračky ze 70. nebo 80. let. – třeba nejrůznější stavebnice, autíčka nebo deskové hry, se kterými jste si možná hráli i vy.

A právě teď nastává ideální čas si je pořídit, nostalgicky si zavzpomínat a užít si s dětmi spoustu zábavy. Porcelánové panenky, medvídky a modely veteránů si samozřejmě můžete pořídit také, ale ty opravdu poslouží spíše jako dekorace.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *