Lockdown máme za sebou a s trochou štěstí se dalšího jen tak nedočkáme. A protože pandemie koronaviru ustupuje a počet nakažených výrazně klesá, snižuje se i šance na karanténu. Přesto všechno je zabavení dětí aktuální téma. Prázdniny jsou v plném proudu a prckové by nejraději proseděli celé dny u televize či tabletu. Jak je zabavit, aby neremcali a užili si spoustu legrace?

Zahrajte si na schovávanou

Schovávaná neboli „schovka“ je klasika, která nikdy neomrzí. Kdy jste ji hráli naposledy? Obrovskou výhodou jedné z nejoblíbenějších her je fakt, že si ji lze zahrát prakticky kdekoliv a bez jakýchkoliv pomůcek. A když se zapojí i dospělí, to je teprve zábava!

Malování s akrylkami

Akrylové barvy jsou mnohem lepší než obyčejné vodovky. Rychle schnou, dá se s nimi malovat na různé povrchy – a když zaschnout, perfektně drží a nelze je smýt vodou. Probuďte v dětech umělce a nechte je, ať vám namalují třeba obraz do obýváku.

Postavte bunkr

Vzpomeňte si na své dětství – jak jste pod kuchyňským stolem či na jiném příhodném místě stavěli „nedobytné“ bunkry. Ten pocit spokojenosti, když se v něm zabarikádujete jen se svítilnou a knížkou na dlouhé hodiny, je nepopsatelný. Dopřejte ho svým dětem – a klidně jim v úkrytu pusťte audiopohádku.

Šperky z fimo hmoty

Fimo hmota je hitem posledních let. Polymerový materiál nabízí výhody, o jakých se nám v případě jiných „hmot“ ani nesnilo. Je zdravotně nezávadná, perfektně tvárná a pevná, když ztuhne. Proto je ideální k tvorbě šperků. A samozřejmě i dalších věcí – například figurek zvířátek.

Písmenková hledaná

Řekněte dětem, ať vám donesou věc, její název začíná na určité písmenko. Můžete nastavit limity – například maximálně velikost nebo barvu. Vyhraje ten, kdo najdete nejvíce věcí odpovídajících popisu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *