Prožít radostné a bezstarostné dětství. Sen každého dítěte, snaha každého rodiče. Ne vždy se to ale skutečně podaří. Externích vlivů, které mohou negativně na vývoj dětské psychiky zapůsobit, může být opravdu mnoho. Největším strašákem je ztráta obou nebo jednoho z rodičů. Ať už jde o autonehodu nebo rozvod, dítě fatální absenci rodiče vnímá velmi negativně a zásah do jeho budoucnosti je tak markantní, že už nikdy nic nebude tak jako dřív.

Spouštěčem může být šikana nebo posmívání

Jindy se mohou přidat problémy ve školce, škole, šikana nebo obyčejné posmívání. Z doposud úměrně svého věku psychicky zdravého jedince, se stává uzlíček nervů s nedostatečným sebevědomím a indikaci ke stresu a labilitě. Dlouhodobé negace mohou vyústit v těžké a nezvratné psychické stavy, mnohdy končící sebepoškozováním nebo poruchou příjmu potravy. V této fázi už je varovný prst zdvižený na nejvyšší úroveň. Bez odborné pomoci to nejspíš nezvládnete!

Diskrétní přístup v AdiCare

Dětská psychoterapie je specifickým oborem, který vyžaduje edukativní a osobní přístup. Dětská duše je o mnoho vnímavější, než ta dospělácká, proto je potřeba přistupovat k ní senzitivněji. První opravdovou pomoc při problémech s úzkostí, depresemi, traumaty, závislostí na internetu, ale i s poruchami příjmu potravy nebo sebepoškozováním vám zprostředkují na soukromé klinice AdiCare v Praze.

Nemusíte nutně rovnou na psychiatrii, kde je nejzásadnější formou pomoci medikace psychofarmaky a utlumení. Intenzivní formu pomoci prostřednictvím terapií a individuálních konzultací nabízí klinika AdiCare. Do psychoterapeutické péče přijímá děti a mladistvé od 12 do 18 let.

Než sáhnete po lécích

Děti a mladiství trpí vesměs podobnými psychickými problémy jako dospělí, přístup k jejich řešení je ale odlišný. Dospělý člověk má větší schopnost introspekce a sebereflexe, to znamená, že dokáže své myšlenky a pocity identifikovat a popsat. Děti ale jednají impulsivně anebo naopak emoční stres popírají. To ale vede k psychosomatickým projevům, které se negativně odrazí na jejich zdraví.

Nejste-li si jistí, jakou formou obtíží trpí vaše dítě, obraťte se k nezávazné vstupní diagnostice skrze online rezervační kalendář nebo na telefonním čísle 739 375 763. Na první schůzku musí nezletilý klient dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Poté již bude probíhat kontakt pouze mezi mladistvým klientem a jeho osobním nebo skupinovým terapeutem.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *