printer, 3d, print

Díky oblibě 3D tisku se kolem odvětví soustředilo mnoho firem připravených realizovat vlastní vizi zařízení k vytváření trojrozrměrných modelů a dodávat k tomu nezbytné příslušenství. Tento boom je vidět především v oblasti 3D tiskáren určených pro nadšence, kteří se dnes mohou přehrabovat v stovkách návrhů – a jim nabízená zařízení často zajišťují dokonalé tiskové parametry. V našem článku se podíváme na Anycubic – jednu ze značek, která svou sílu vybudovala právě na vlně zájmu o aditivní výrobu.

Tiskárna 3D Anycubic – proč se vyplatí ji mít?

Anycubic je jedna z mnoha předních firem technologického odvětví, která své podnikání vede z čínského Šen-čenu. Stojí za to dodat, že technologické zázemí působící v Říši středu v tomto případě představuje velice dobré doporučení kvality a spolehlivosti zařízení! Anycubic svým zákazníkům nabízí několik řad tiskáren a také značný výběr příslušenství. V Polsku se údajně největším sympatiím příjemců těší modely určené k výrobě obrobků v technologii SLA, ovšem musíme mít na paměti, že čínský výrobce toho má hodně co nabídnout, co se klasických 3D tiskárem pracujících v technologii FFF/FDM týče.

3D tiskárny Anycubic pro tisk tekutou pryskyřicí

V technologii SLA pracuje asi nejslavnější řada zařízení Anycubic, označovaní společným názvem Photon. V závislosti na očekáváních si uživatelé mohou vybírat modely od malých, kompaktních a rozměrově úsporných ekonomických modelů – které se skvěle hodí pro kutilské a amatérské využití – po rozměrově objemná řešení, která uspokojí dokonce i potřeby náročných uživatelů, včetně malých firem. Poznávacím znamením Anycubic Photon zůstávají uzavřené tiskové komory s průhlednými stěnami v efektních, výrazných barvách – které těmto modelům dodávají futuristický charakter. Zároveň průhledné stěny usnadňují pozorování procesu tisku.

Popisovaná zařízení nabízejí atraktivní parametry tisku. Jeden z rozměrově nejmenších modelů, Anycubic Photon Mono 4K, zajišťuje pracovní pole s rozměry 132 x 80 x 165 mm a dokonalé rozlišení 4K (3840 x 2400 pixelů). Pro srovnání, jedno z největších zařízení v popisované řadě – Anycubic Photon M3 Max – nabízí pracovní pole s rozměry dosahujícími 98 x 164 x 300 mm, a za připomenutí stojí, že je zde řeč o tvorbě figurek technologií SLA, která je ze své samotné podstaty rozhodně určena k výrobě obrobků s malými rozměry, ovšem vysokou podrobností. Model M3 Max nám může imponovat nejen velikostí výtisků, ale také rychlostí práce, která dosahuje až k 60 mm/h! Takováto výkonnost představuje výrazné vylepšení pro lidi, kterým závisí na zkrácení doby čekání na hotové obrobky – a tím i na možnosti vyrábět větší počty potřebných dílů. Je třeba zmínit také rozlišení modelu – 7K, tedy 6480 x 3600 px!

3D tiskárny Anycubic pro tisk s filamenty a další zařízení a příslušenství

V sortimentu Anycubic se ocitla také nabídka pro ty zákazníky, které zajímá klasická 3D tiskárna a tisk s využitím filamentů. Výrobce vsadil na osvědčenou a dokonale známou konstrukci s rámem, na kterém je připevněno pohyblivé rameno. Za zvážení stojí např. nákup modelu Kobra Max, který se vyznačuje pracovním polem s rozměry 400 x 400 x 450 mm a – s čímž se u zařízení v této cenové hladině setkáme málokdy – ovládáním přes dotykový displej(!).

Anycubic nekončí tím, že nadšencům pro 3D tisk dodává jen samotná zařízení. Jde také o výrobce příslušenství (jako jsou magnetické nástavce nebo fólie) a tekuté světlem vytvrzované pryskyřice. Majitelé 3D tiskárny značky si mohou opatřit také originální ultrazvukové čističe Anycubic – tedy nezbytné vybavení každé SLA dílny.  Tato řešení zajišťují nejen očištění obrobku od zbytků pryskyřice, ale také jeho vysušení a závěrečné vytvrzení. Výrobce se postaral o to, aby byl design těchto zařízení kompaktní – díky tomu 3D tiskárna a ultrazvukový čistič – dokonce i zakoupené samostatně – vypadají jako zařízení z jedné sady.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *