Nature Mountain South Moravia  - ivabalk / Pixabay

Hledáte zajímavý tip na dovolenou v nejkrásnější části Moravy? Pak určitě musíte zavítat na Pálavu – koneckonců, jinam bychom vás pozvat asi ani nemohli. A pokud si chcete svou dovolenou užít se vším všudy, nenechte si ujít ani zdejší památky.

Jednou z těch nejvýznamnějších je určitě hrad Děvičky (zvaný Dívčí hrad), známý také  pod označením Maidberk či Maidenburg. Jakmile k jeho zřícenině vyšplháte, získáte opravdu nádherný rozhled po okolí.

Děvičky jako dominanta širokého okolí

Vzhledem k tomu, že je Pálava víceméně rovinou, vystupuje tento hrad jako malý drahokam, i když už trochu poznamenaný lety. Nakoukněte třeba do jeho střílen a prohlédněte si  Novomlýnskou nádrž nebo za pěkného počasí dokonce i Dolní Věstonice. Už předem se tak seznámíte s dalšími možnými tipy na výlet.

A pokud by vás zajímalo, odkud se vzalo to zvláštní jméno, tak vám poradíme, že za ním stojí tři blízké skalní útvary. Místní pověsti tvrdí, že byly dříve dívkami. Tak proto Děvičky.

Tam, kde to k Děvičkám nebudete mít daleko

Aktuálně tento skvost Pálavy prochází významnou rekonstrukcí a určitě byste si jeho návštěvu neměli nechat ujít. A pokud hledáte levné ubytování Pavlov, pak zamiřte také do jeho blízkosti. Na dohled od něj totiž stojí oblíbený Penzion Florian, který vám nabídne spoustu zajímavostí.

Tento penzion Pavlov se nachází v oblasti vyhlášené přívětivý vinnými sklípky s bohatou nabídkou vína i občerstvení. A těšit se můžete i na skvělou místní kuchyni. K dispozici je vám celkem pět  pokojů vybavených 21 lůžky i s přistýlkami, takže se tu bez potíží ubytujete opravdu s celou rodinou.

Těšit se můžete i na šikovnou lednici, nově zrekonstruované sprchové kouty, pohodlné zdravotní matrace a samozřejmě i na kvalitní Wi-Fi připojení, díky němuž můžete s celou rodinou sdílet své zážitky.  Více informací se dozvíte na webových stránkách pensionflorian.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..