Jak vybrat podstavec pod slunečník

Výběr kvalitního, stabilního a dostatečně velkého stojanu pod slunečník je pro Vaši letní pohodu skutečně klíčový. Zamezíte tak vzniku situací, které jsou nejen nepříjemné, ale mohou být i nebezpečné.

V případě pádu slunečníku způsobeného jeho nedostatečným ukotvením jsou v ohrožení nejen Vaše zahradní doplňky, ale také Vaše děti, domácí mazlíčci i dospělí členové rodiny.

Zajistěte dostatečnou stabilitu Vašeho slunečníku!

Také Vás už nebaví slunečník, který se při sebemenším záchvěvu větru poroučí k zemi? Držte se našich rad a tyto příhody se stanou minulostí. Jak si tedy vybrat ten pravý držák na slunečník?

  1. Před nákupem se vždy ujistěte, že je vybraný stojan vhodný právě pro Váš typ slunečníku. Poznáte to nejen podle uvedené kilogramové zátěže, ale i podle průměru tyče. Pokud tyto parametry nejsou u stojanu uvedeny, raději ho nekupujte. U některých slunečníků ani podstavce nejsou potřeba a to z toho důvodu, že jsou uchycovány na stěnu domu.
  1. Myslete i na to, jak snadno se Vám bude se stojanem manipulovat. U těžších typů, jako jsou žulové, betonové nebo litinové podstavce, je ideální, když mají úchyty nebo dokonce kolečka pro snadné přemístění.
  1. S tím souvisí i další zásada: pokud je stojan natolik těžký, že ho necháte po celou sezónu na jednom místě, měl by mít podložky nebo nožičky, aby mezi jeho spodkem a zemí vznikl prostor pro ventilaci vzduchu. Jinak pravděpodobně najdete na podzim pod svým stojanem plíseň.
  1. Vybírejte zásadně jen kvalitní produkty od prověřených dodavatelů. Jen tak zajistíte, že se Vám plastový stojan plnitelný vodou či pískem nerozteče na prvním jarním slunci, nebo že se Vám betonový stojan při sebemenším nárazu nerozpůlí na dvě části.
  1. Stojan pod slunečník si nikdy nevyrábějte sami doma, nezadávejte jeho výrobu domácím kutilům a podobným amatérským nadšencům, ani si nekupujte nekvalitní stojany neznámého původu. Již po několika použitích byste totiž pravděpodobně zjistili, že jste peníze neuspořili, ale naopak vyhodili zbůhdarma z okna.

Ptejte se u dodavatele Vašeho slunečníku

S výběrem vhodného podstavce pod slunečník by Vám měl v ideálním případě poradit přímo prodejce Vašeho slunečníku. Pokud Vám však není schopen sdělit ani základní údaje, jako je minimální zatížení pro Váš typ slunečníku, raději se poohlédněte po kvalitních stojanech jinde.

Široký výběr podstavců pod slunečník

Široký výběr podstavců pod slunečník
Široký výběr podstavců pod slunečník

Máte už vybráno? Na současném trhu existuje široká nabídka stojanů pod slunečník. Velice stabilní, cenově příznivé, avšak náročnější na manipulaci jsou betonové stojany ke slunečníkům. Stejně robustní jsou podstavce ze žuly – dohladka opracovaná žula splní i ty nejnáročnější požadavky na estetiku stojanu pod slunečník. Další kategorii tvoří těžké litinové podstavce. Ty bývají velice elegantní a slunečník v nich ukotvený nepřevrátí ani ta nejmohutnější vichřice.

Podstatně levnější variantou jsou podstavce vyrobené z plastu. Cenově nejpříznivější jsou zejména typy plnitelné vodou nebo pískem, plastový stojan však může být vyplněn i betonem. Obvykle mívají utahování ve formě mechanismu, který se stahuje kolem tyče slunečníku. Vyrábí se v mnoha barevných variantách a snadno je proto sladíte s ostatním zahradním vybavením. Který stojan si zvolíte pro nadcházející sezónu Vy?

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..