Jste zamilovaní, plánujete společné bydlení i budoucnost a ve všem se báječně shodnete – až na to jediné – kolik dětí budete mít. Přijde vám předčasné to řešit, protože založení rodiny máte v plánu až za několik let? Pak pozor, zaděláváte si na vážný problém.

Představy

Přestože statistiky hovoří neúprosně o něčem jiném, z průzkumu mezi mládeží vám vyplyne, že většina si představuje rodinu se dvěma dětmi. Většina ovšem neznamená všichni. Jsme ovlivněni poměry, které panují v rodinách, ze kterých pocházíme, někteří si již v poměrně raném věku uvědomují určitá zdravotní nebo finanční omezení. Jsou-li však vaše osobní plány v naprostém rozporu s představami vašeho protějšku, jen těžko tuto situaci vyřešíte.

Kompromis?

Psychologové často radí problémy řešit diskusí a kompromisem. Čemu však v tomto případě chcete říkat kompromis? Trvá-li váš partner na jedináčkovi, zatímco vy jste si vždy představovala plný dům dětí, nebudete při kompromisu dvě a dost spokojeni ani jeden. Chcete-li dítě jediné, zatímco partner pro něj požaduje sourozence, nemáte kam ustoupit – jeden a půl dítěte můžete mít leda tak statisticky.

Víte, co znamená IVF? Je to zkratka pro In Vitro Fertilizaci, což je lékařská procedura, která se používá k léčení neplodnosti. Zahrnuje oplodnění vajíčka spermiemi mimo tělo ženy v laboratoři a následné zavedení vzniklého embrya zpět do dělohy.

Dohoda předem

Počet dětí, které plánujete mít, a to, kdy je plánujete mít, je natolik důležitá otázka, že se rozhodně nevyplácí nechávat její zodpovězení až na dobu, kdy jsou rozeslána svatební oznámení. Přestože by bylo poněkud předčasné hovořit o takovýchto věcech v prvních měsících schůzek, měli byste v tom mít jasno v momentě, kdy začnete vztah považovat za „vážný“.

Je-li pro vás představa plného domu dětí natolik důležitá, že si svůj život jinak prostě představit neumíte, vůbec se nepouštějte do vážných plánů s člověkem, který má za to, že jedno dítě, a to nejlíp v rámci adopce na dálku, je až nad hlavu. A nikdy nespoléhejte na to, že partnera časem přesvědčíte. S největší pravděpodobností on spoléhá na totéž a výsledkem budou minimálně dva nespokojení a roztrpčení lidé.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *