Ponča na vodní sporty jsou perfektními doplňky ostatního vybavení. Jak se zorientovat v pestré nabídce?

K čemu slouží sportovní pončo

Ponča většinou plní dvě základní funkce. Jedná se o další vrstvu, takže vás mohou u vody zahřát. Stejně tak díky své praktičnosti zvolna vytlačují klasické ručníky a jsou tudíž určena k tomu, abyste se do nich mohli osušit. Použít je můžete i na to, abyste v mokrých plavkách nenamočili například sedačku v autě.

Pončo se vyrábí proto ze savých materiálů, typicky to bývá polyester, případně směs polyesteru a bavlny v různém poměru. Co se týče komfortu, jsou moderní syntetická vlákna už úspěšně srovnatelná s těmi přírodními. Polyester však má navíc tu výhodu, že se nemačká a velmi rychle schne, proto se často využívá právě u funkčního oblečení.

Oblíbenou variantou je také pončo s kapucí, které vás ochrání i před nepříjemným větrem nebo naopak nadměrným působením slunečních paprsků. Zkrocení mokrých vlasů pod kapucí ocení především slečny a dámy.

Další praktickou funkcí ponča je to, že se do něj můžete schovat, když se na pláži nebo jinde, kde je vyšší koncentrace lidí, potřebujete převléct. Rozhodně nehrozí sklouznutí jako u ručníku, zvídavých pohledů kolem sebe se bát zaručeně nemusíte. Mimo to jsou díky svému volnému střihu ponča i úžasně pohodlná.

K příjemnému pocitu při nošení přispívají též široké rukávy. Mohou tudíž nahradit rovněž župan, který má svoje místo spíš v pohodlí domova, u bazénu nebo ve wellnes. Využijete je nejen při sportu, ale také na pláži nebo u rybníka.

Jak se zorientovat při nákupu

Jsou univerzální, nicméně existují v poměrně pestré škále barev. Ochuzeny tudíž nezůstanou ani slečny a dámy, které shání k vodě doplněk nejen praktický, ale také stylový. Sáhnout tak můžete po modelu unisex nebo si pořídit dámské pončo.

Od pánského ponča se liší právě jen tím, jak vypadá, mezi barevnými ponči si každý nebo spíše každá vybere podle svého vkusu. Velikost bývá shodná, většina z nich má délku pod kolena, aby svého nositele dostatečně ochránila před zimou.

Odlišného střihu je pouze dětské pončo, které je samozřejmě menší, a i svým designem se přizpůsobuje nejmenším. Na trhu tak najdete velké množství vzorů a motivů, třeba s oblíbenými pohádkovými hrdiny. Orientovat se při nákupu musíte podle délky, která činí přibližně 45 cm.

Tento rozměr měříme od partie krku. Většinou mají dětská ponča také kapucku. Takzvaná juniorská ponča určená větším dětem se pak vyrábějí v délce 80 cm. Pořídit si je proto mohou i drobnější slečny, kterým univerzální varianty nevyhovují.

Některá ponča navíc bývají vybavena i tzv. klokaní kapsou. Šikovně při ruce můžete tak mít potřebné drobnosti, například si do kapsy uložíte při pobytu venku mobilní telefon nebo menší obnos peněz.

Pokud chcete vyzkoušet kvalitní ponča na vodní sporty, doporučujeme ponča Mystic a Brunotti, která najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo přímo na Showroomu Mystic v Brně nebo v Praze.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *