PartnerstviKdo by si nepřál, aby jeho partnerský či manželský vztah byl bezproblémový a nekonfliktní a aby soužití s tím, koho si vybrali, přinášelo radost, uspokojení a pohodu? I přes veškerou snahu se to však mnohdy nedaří a ze vztahu dvou blízkých lidí se stává bojiště, kterému by se oba nejraději obloukem vyhnuli. Ovšem ukončit soužití je tím posledním krokem, který lze udělat. Mnohdy přitom stačí jen se poctivě zamyslet, zda chyba není na obou stranách. Tak tomu totiž často bývá. A jaké nejčastější jsou tyto chyby, které mohou dva původně se milující jedince přivést až na pokraj rozpadu vztahu? A protože těmi, kdo projevují větší snahu o problémech hovořit a také je řešit jsou ženy, podívejme se na to z jejich pohledu.

Neposlouchejte tikot biologických hodin a nevychovávejte
Aby vůbec mohl vzniknout plnohodnotný vztah je důležité se neunáhlit a vybrat si vhodného partnera. Řadu žen v současné době totiž do partnerského vztahu popohání biologické hodiny, které svým zběsilým tikotem dokážou pořádně zatemnit mysl. Žena, v jejíchž snech se pravidelně objevuje roztomile žvatlající mušce růžovolící batole, dokáže při výběru partnera přivírat oči lépe, než kdyby jí do nich svítilo ostré slunce. Případné nedostatky partnera si vysvětlí po svém – nebude vychovávat jedno dítě, ale rovnou dvě. Miminko poskočí ze žebříčku představ do podoby reálného dítěte, a co se muže týká – toho si dovychová ke svým představám. Zpočátku vztahu to vypadá slibně a muž se často své partnerce snaží vyhovět a vycházet vstříc. Postupem času však snaha pomalu ubývá až někdy naprosto i zmizí. Namísto ní se může objevit dokonce alergie na převýchovu jakéhokoliv druhu. Protože je-li muž na něco zvlášť citlivý, byť jinak může mít citu co dřevorubec pro ruční práce, je to právě převýchova. S tím ovšem souvisí další věc. Muž, a to jakýkoliv, tak zvaného tvrďáka nevyjímaje, má až dojemnou potřebu pochvaly. Jak ale chválit někoho, kdo pravidelně i přes opakované upozorňování ponožky místo navlékání málem nazouvá, zubního kartáčku se štítí, za nejkrásnější výhled považuje ledničku s otevřenými dvířky, sportuje každý den na gauči u televize, a když má vyměnit žárovku, snaží se stát neviditelným? Bohužel – pochvala je nutná. Zavřete oči, zatněte pěsti a pochvalte ho. Za cokoliv. I kdyby to „cokoliv“ mělo znamenat říci mu například: „Ty ses dneska ale vymydlil, jééé, krásně voníš!“, byť neudělal nic jiného, než co jindy. Lze to přirovnat k šichtě v uhelném dole. Ale „černé zlato“, které to pomaličku začne přinášet, za to stojí.

Komunikujte!
Zvláště ženy jsou přebornice v uražení se. Zatímco muž se naštve, chvíli dští oheň a síru a večer je schopný hrabat prstíčkem jako by se nic nestalo, žena má sloní paměť a kvůli nedorozumění dokáže nekomunikovat i několik dní. Kdesi hluboko v ní sídlí pocit, který by se dal charakterizovat slovy „to jsem ti to nandala, však ono ti dojde, co mi provádíš “, ale kdyby viděla do mužovy hlavy, zjistila by, že domácí nepohoda ho netrestá, jen v něm vyvolává dilema, kde jinde ji získat. Mnohdy to pak muži řeší „útěky“ za kamarády na pivo, v horším případě za milenkou. Takže, milé dámy, pokud vás váš miláček naštve, vyložte karty na stůl, pořádně mu to nandejte a nesázejte na to, že mu „to dojde“.

Dítě na prvním místě?
Velké množství mužů kterým to doma neklape se svěřilo, že poté, co se v rodině objevilo dítě, byli sesazeni ze své výsostné pozice a vše se začalo točit především okolo dítěte. Je logické, že malý človíček spotřebuje velké množství mateřské lásky, kterou má s radostí dáváme a také, že spotřebuje valnou část naší energie. Přesto by muž nikdy neměl získat pocit, že byl odstaven na druhou kolej. Pokud vám toto zjištění je proti srsti, zahleďte se do budoucna – o mnoho a mnoho let dál. Váš potomek jednou vyroste a osamostatní se. Zůstanete zase sami. Pokud se však odcizíte, těžko budete navazovat vztahovou nit znovu navazovat. Snažte se proto, byť je to zvláště s maličkým dítětem složité, dělit svou pozornost mezi muže a svého potomka. Receptem jak na to vám může být model, kdy máte už druhé dítě a snažíte se, aby jeho sourozenec nežárlil…

Radostné opičí prostocviky
Ano, i tak se někdy s humornou nadsázkou říká sexu. Ačkoliv dřív jste dokázaly promilovat noc, vlivem času, únavy, mateřství a dalších faktorů jej některé ženy opomíjí. Pozor – bliká červené světlo, jako na železničním přejezdu – tudy cesta ke spokojenému vztahu nevede. Pokud vůbec někam, tak do pekla. Sex je přirozenou součástí našeho života a dokáže chybět. Dokonce velmi. Muž, který postrádá postelové radovánky, zejména dlouhodobě, se v lepším případě mění v nesnesitelného mrzouta, v horším případě opouští nejen manželské lože, ale i domácnost a míří tam, kde mu bude rozkoš poskytnuta s radostí a měrou vrchovatou. Ne vždycky to jde, ale zkuste alespoň občas zmobilizovat síly a pustit se do souboje na milostném kolbišti. Možná a dokonce je to pravděpodobné, že i vás příjemně překvapí výsledek a hormony dobré nálady vám nejen, navrátí pocit ženskosti, ale zaženou i únavu. Takže, milé ženy: snažte se nevidět do očí bijící nedostatky vašich mužů, ale naopak hledejte jejich dobré stránky. To je totiž cesta k oboustranné spokojenosti. Ne vždy je lehká, ale o to větší pocit pohody může přinést.

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..