Venkovní vířivka – to je celoroční relaxace pro celou rodinu
Venkovní vířivka – to je celoroční relaxace pro celou rodinu

Pořídit si vířivku k domu nebo na terasu může být ten nejlepší nápad, jaký jste kdy měli. Na rozdíl od bazénu totiž můžete whirlpool používat po celý rok – v létě i v zimě. Jak ale vybrat tu pravou vířivku, která vydrží celoroční provoz a bude vám sloužit mnoho let?

Jak poznat kvalitní vířivku?

Vyznat se v současné nabídce vířivek není snadné. Nafukovací vířivka vás možná zaujme nízkou cenou, ale nemá dlouhou životnost, nehledě na kvalitu provedení a úroveň hydromasáže nebo pohodlí.

Ty nejlepší vířivky jsou vyrobeny z kvalitního akrylátu. Jak ho poznat? Většinou má stejnorodou barvu a odstín, je hladký a má větší mechanickou odolnost. Uvědomte si, že vířivka na terasu musí vydržet vysoké výkyvy teplot – od prudkého slunce po mráz.

Z dlouhodobých zkušeností doporučujeme orientaci na osvědčené evropské výrobce vířivek. Hledat kvalitní vířivky mezi čínskými producenty často připomíná pověstné hledání jehly v kupce sena.

Nejlepší vířivky jsou vyrobeny z kvalitního akrylátu.
Nejlepší vířivky jsou vyrobeny z kvalitního akrylátu.

Jako vodítko lze použít cenu. Nízká cena vířivky by vás měla varovat nebo upozornit, že výrobce někde šetřil.

Vířivka na zahradě? Jednoznačně doporučujeme!

Vířivku můžete umístit uvnitř domu nebo bytu, pokud máte dostatečně prostornou koupelnu, je vyhráno. Dejte si však pozor na nosnost podlahy – vířivka plná vody váží několik stovek kilogramů na poměrně malém prostoru.

Nám se však jako lepší řešení jeví venkovní vířivka. V přírodě totiž dostane relaxace mezi milióny bublinek další rozměr.

Venku nebudete během výběru umístění limitováni ani velikostí ani váhou whirlpoolu. Zahradní vířivku budete s jistotou používat častěji než bazén. Proto vyberte pro její umístění nějaké klidné místo s dostatkem soukromí. Nemělo by ale být v nejzazším koutě vaší zahrady – daleko od domu se vám jen v ručníku nebude chtít chodit.

Vířivka je jiná a musí vám padnout jako ulitá.
Vířivka je jiná a musí vám padnout jako ulitá.

Pohodlí nepoznáte podle obrázku v katalogu

A ta nejdůležitější rada na závěr: nekupujte vířivku jen podle obrázku z katalogu. Byť by se vám vířivka extra líbila a na fotografii by byla šťastná rodina, která by jako té vaší z oka vypadla.

Každá vířivka je jiná a musí vám padnout jako ulitá. Lehátka i sedátka musí být pohodlná, abyste si pobyt ve vířivce mohli užít. Nesmíme zapomenout ani na optimální umístění trysek, které vás nesmí tlačit.

Věnujte čas výběru. Navštivte vzorové vířivky a vyzkoušejte si je. Kvalitní prodejce vám to umožní. Vyzkoušejte například wellness showroom společnosti WellnessVision v Praze – Uhříněvsi, kde, kromě vířivek, uvidíte i další prvky wellness, jako sauny, infrasauny, parní lázeň a mnoho dalšího.

www.wellness-vision.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..