Internet je skvělý zdroj informací a zábavy. Má ale i odvrácenou tvář. Jeho virtuální svět totiž dokáže dokonale ničit mezilidské vztahy. 

Dlužno dodat, že za to může samozřejmě člověk a to především takový, který je na něm závislý. Každá závislost je nezdravá a škodí a nemusí se jednat přitom jen o alkoholismus a drogy. Stejnou škodu dokáže napáchat i závislost na virtuálním světě. Zkraje to lidem většinou nedochází, avšak postupem času tato vášeň může zničit i mezilidské vztahy.

Proč si získává stále více závisláků? Vysvětlení je jednoduché: anonymita virtuálního prostředí je velmi lákavá a pro řadu lidí neodolatelná. Udržet tuto hru na únosné hranici je ale mnohem těžší, než by se mohlo zdát. Často se tak děje tehdy, když se objeví problémy, před kterými by člověk nejraději utekl. Tehdy internet poskytne svou virtuální náruč a únik z reality do světa přátel, které vlastně ani neznáte. Máte problém s partnerem či partnerkou? Nechce s vámi komunikovat? Po ruce je vždycky množství těch, kteří jsou ochotni s vámi vaše problémy ve virtuálním světě řešit, tak proč se zbytečně namáhat a chtít problém odstranit?

Další závislost spočívá na hrách, které si můžete prostřednictvím počítače zahrát a díky internetu je hrát navíc s dalšími lidmi. Surfujete, skypujete, chatujete. A uniká vám, že problémy se neřeší a narůstají. Partner či partnerka se stále víc odcizuje a nakonec vás úžasný virtuální svět třeba i napořád rozdělí. A může se stát, že se časem dozvíte, že  ta úžasná prsatá blondýna, se kterou jste trávili večery u počítače, vlastně nejenže nebyla blonďatá a prsatá, ale že to třeba vůbec ani nebyla žena, ale instalatér Vašek z Ústí. Totéž platí i pro ženy. Namakaný svalovec, který pro vás měl vždycky dobrou radu a jenž vás žhavil po síti, se ukáže být obtloustlým  a připlešatělým chlapíkem, o něhož žena jinak zavadí pohledem jen v tom případě, že se nevejdou společně na šíři chodníku.

Virtuální svět okrádá ten reálný o čas, který můžete sdílet společně a naživo. Půjde-li to tak dál může se snadno stát, že se závislost na internetu stane stejně častou diagnózou jako obyčejné nastuzení. A řešení? Je jednoduché. Zdravý selský rozum a zásada Všeho s mírou.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..