Belly Pregnancy Belly Button Tattoo  - PetraSolajova / Pixabay

Mnohé ženy se po zjištění, že jsou těhotné, obávají pokračovat v intimním životě ze strachu případného potratu, s postupujícím těhotenstvím pak také z důvodu jistého ostychu. Těhotenství však není nemoc a pokud probíhá v pořádku, není důvodu, proč se milování vzdát.

Je normální, že hlásící se nový život přináší neznámé pocity, obavy a strachy. Na druhé straně je skutečnost budoucího rodičovství významným faktorem sblížení páru a touha po milování  může být silnější, než dříve. V myslích vyvstává otázka: milovat se stejně, jako dosud, nebo se věnovat takovým sexuálním praktikám, které oba partnery uspokojí, ale nebude se jednat o klasický sexuální styk?

Jedná-li se o fyziologické těhotenství a lékař nemá námitek, není nutné se ničeho obávat. Držte se pouze pravidla, že opatrnost, zvláště v prvním trimestru, je na místě a volte spíše variantu něžnějšího sexu. Milování s přibývající hmotností vám možná nepůjde tak lehce a vzhledem k bříšku budete muset zvolit i třeba polohy, které jste do té doby možná nevyzkoušeli, jako třeba milování zezadu, jenž představuje ke konci těhotenství téměř jedinou možnost.

Mnoho žen se netají tím, že období těhotenství pro ně představovalo nejvášnivější chvíle sexu. Zajedno za to mohou starosti s nechtěným těhotenstvím, které odpadly, dalším faktorem jsou zkrátka hormony. Z milenky do té doby vlažné se může stát náruživá žena s potřebou sexu ráno, v poledne i večer. Některé ženy trpí výčitkami, neboť mají pocit, že myslí víc na milování, než na dítě, ale nedokáží si pomoci. Hormony převzaly vládu nad jejich tělem a ženy by si měly tuto skutečnost uvědomit a nestresovat se podobnými úvahami. Je to přirozené a není na tom nic špatného. Řadu párů tato skutečnost může zaskočit a markantní to je tam, kde jsou partneři spolu již delší čas a sexuální život počal upadat do jakéhosi stereotypu.

Mnozí muži s očekávanou radostnou událostí jako by ani nevnímali měnící se postavu své partnerky. Jiní se sexu raději zřeknou sami, protože ačkoliv svou ženu mají rádi, změny, které těhotenství přináší neunesou a žena se pro ně  na přechodnou dobu může stát nepřitažlivou. Těchto mužů naštěstí není mnoho a většinou těhotenství nepřináší páru v intimním životě žádný problém.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..