Masáž je známou relaxační technikou, která se používá i u úplně maličkých dětí. Jelikož nejrůznější masážní salony rostou jako houby po dešti, hledají něco, čím by se od konkurence odlišily. Díky tomu si můžete jak vy, tak váš partner dopřát uvolňující zvláštní potěšení – indickou masáž hlavy.

Tato masáž může být také vítaným dárkem pro vaše blízké. V době kdy se zdá, že největším nepřítelem člověk je chvat a stres a kdy jsou lidé vystavováni leckdy až neúměrným nárokům je právě indická masáž hlavy vítaným uvolěním a dá se říci, že někdy i první pomocí.

Dlouhé sezení u počítače, strnulý posez a nepolevující pozornost za volantem a navíc starost o to, jestli uživíte nejen sebe, ale i svou rodinu, se často projevuje pocitem, že vám „něco sedí za krkem“. To něco je součet fyzické a psychické zátěže, která způsobuje pocity zatuhlosti a následných bolestí.

Indická masáž hlavy je známá přes 1000 let a v Indii se praktikuje jako součást ájurvédského učení. Jedná se o citlivé a šetrné ošetření oblasti hlavy, krku, ramen a horních částí paží. Odstraňuje v těchto místech napětí a následně tím i bolest. Kromě toho harmonizuje váš organismus, dodá vám pocit duševní pohody a budete se cítit jako znovuzrození.

Masáž lze provádět vleže i vsedě, jak vám bude lépe vyhovovat. Prokrvení vlasové části hlavy při masáži přináší okamžitý pocit úlevy. Ne nadarmo existují různé masážní pomůcky, kterými si můžete hlavu masírovat bez pomoci druhé osoby, jako první pomoc při únavě a bolestech ve spáncích a čele.

Je třeba zmínit skutečnost, že ale masáž není vhodná pro úplně každého a vyvarovat by se jí měly osoby, které trpí například vysokým krevním tlakem, nádorovým onemocněním nebo třeba epilepsií. Tady je na místě obezřetnost a konzultace lékaře.

Masáž hlavy přináší veskrze samá pozitiva a pokud o tom nejste přesvědčeni, vzpomeňte si na vaše děti, které zvláště v nižším věku přichází pro pohlazení a vískání ve vlasech. To by mohl pro vás být důvod, který vás přesvědčí.

 

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..