Doba, kdy jedinou možností říci si své „ano“ bylo na půdě úřadu, nebo když jste se hodně snažili, prvního manželského políbení jste si dopřáli na některém z nemnoha historických objektů, které to umožňovaly, je naštěstí pryč. Dnes můžete uspořádat svou svatbu na hradech i zámcích, pod širým nebem, ale také pod vodu, ve vzduchu a milovníci exotiky a romantici každým coulem se mohou vydat uzavřít své manželství třeba do exotických krajin.

Nejčastěji volenými destinacemi je tropický ostrov vulkanického původu Mauricius, dále ostrov vůně vanilky, skořice a zázvoru – Grenada, bílé pláže a tyrkysové moře jsou zase svědky manželského slibu na krásném Barbadosu. Pokud i vy toužíte vydat se do dálky s vyhlídkou návratu s prstenem na prsteníčku levé ruky, nejlépe uděláte když se obrátíte na specializovanou agenturu, která má s takovýmito svatbami již bohaté zkušenosti. Svatba by neměla být zdrojem problémů, stresu a starostí a tak ponechání jejího zajištění profesionálům je tady zcela na místě. Svatební obřad v zahraničí je náročnější, než pokud se rozhodnete manželství uzavřít zde. Inu – jiný kraj, jiný mrav a také jiná řeč. Mohlo by vás překvapit třeba už jen to, že budete muset po oddávajícím zopakovat v cizí řeči manželský slib. Nestačí říci pouhé „ano“, ale pěkně větu po větě vyslovit poměrně dlouhý svatební  slib.

Ale i pokud vás za manželstvím nedopraví letadlo tisíce kilometrů, ale třeba jen pár metrů obyčejný rodinný vůz, koňský povoz anebo se vydáte třeba ve stylu hippies spolu se svatebčany za oddávajícím malou dodávkou, je na místě zvážit, zda zajištění jednoho z nejkrásnějších dnů nepřenechat někomu jinému než sobě a svému partnerovi, případně rodičům, nejbližšímu příbuzenstvu či přátelům. Služby svatebních agentur se stávají běžně vyhledávanými a není od věci zadat si zorganizování svatby na klíč od A až po Z.

Obíhat tiskárny kvůli oznámení, dohadovat se v pekárně nad velikostí dortu a jednat s hostinským kolik a jakého alkoholu bude schopen  zajistit, nespadá do kategorie toho, co by nastávající manželé nutně museli podstoupit. Ponechejte si radost z připravované svatby v podobě výběru krásných a dobře padnoucích šatů a bot, potěšte se s přáteli při rozlučce se svobodou a šetřete si nervy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *