dárkyKaždá generace má jiné životní zkušenosti, jiné představy o životě, jiné nároky a jiné potřeby. Jistou roli v tom hraje taky povaha a založení člověka. Někdo se k životu staví pozitivně a proto i ve stáří je optimistou a nepřipouští si nějaké chmurné myšlenky, někdo naopak s postupujícím věkem hořkne a stává se mrzutým. My se zaměříme na potřeby mužského pokolení jedné rodiny. Sice asi budeme generalizovat a brát nějaký průměr, ale jinak to prostě nejde.

Nejmladší generace – syn

Jednalo by se o současné mladé muže, mezi dvacítkou a třicítkou. Jaké jsou jejich potřeby? Co je baví a zajímá? V tomto období života ještě doznívá puberta. Hlavním koníčkem jsou nejspíš auta, krásné ženy, ale mnoho mladých mužů se ubírá jiným, zodpovědným směrem a budu kariéru. Na řadu přichází taky otázka vlastního bydlení. S případným zadlužením na zajištění vlastního bydlení přicházejí starosti a s nimi člověk dospívá. Od okolí ocení hlavně rady a jakoukoli výpomoc, ať už finanční nebo hmotnou. Jestli máte třeba bratra v tomto věku a chcete mu přechod z bezstarostného kluka do zodpovědného muže usnadnit, občas mu něco kupte. Co víte, že bude potřebovat. Není nad užitečné dárky pro bratra, který potřebuje zařídit svůj budoucí život.

Prostřední generace – otec

Role otce není vždy snadná. My se soustředíme na tatínky, kteří jsou v současné době věkově mezi čtyřicátým a padesátým rokem. Jsou tedy ve středním věku a nesjpíš je pomalu začíná chytat druhá míza. Nechtějí si připustit kolik jim je a jak rychle jim život protekl mezi prsty a chtějí z něj ještě vytěžit co nejvíc. Proto se začínají měnit, omlaďovat – ať už stylem oblékání, pořizují si elektroniku, chtějí být trendy. K dárkům pro tatínky v tomto věku rozhodně nepatří papuče ani jiné stařecké znaky. Spíš to zkuste s mladistvým svetrem nebo mikinou. Opačným protipólem pak bývají muži, kteří se už naopak cítí staří a chtějí si užívat svůj klid. Takovým klidně papuče kupte.

Nejstarší generace – dědeček

Mluvíme o pánech, kterým je mezi sedmdesáti a osmdesáti. Žijí hlavně vnoučaty, a jestli mají tu možnost, tak třeba zahrádkou. Chtějí předávat své znalosti a vědomosti dál, těm nejmladším v rodině, dokud mají ještě tu možnost. Proto je taky skvělým dárkem pro dědu třeba album s fotkami vnoučat, z dovolených, narozenin a rodinných akcí, kde bude celá jeho rodina. Pro dědečky zahrádkáře taky cokoli na zahradu, co jim usnadní práci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..