Učebnice němčinyNa základních či středních školách mají studenti většinou již zadané doporučené názvy učebnic, které zastřešují výklad na hodinách. Pokud však uvažujeme o koupi doplňkových učebnic, učebnic k určitému kurzu či pro samostudium, výběr zůstává na nás a zde je na místě otázka, jaká učebnice je ta správná.

Při koupi učebnic a naučných knih je zapotřebí uvědomit si účel koupě a také pro koho bude kniha určena. Je rozdíl, zda vybíráme učebnici pro žáky základních škol, středoškoláky, pro samostudium či zda potřebujeme vhodnou učebnici, která by měla posloužit jako příprava na přijímací zkoušky.

Pokud vybíráme učebnici pro žáky základních nebo středních škol, zde většinou příliš volnou ruku ve výběru nemáme. Lepší je držet se doporučené literatury vyučujícím. Ačkoliv se nemusí jednat o nejkvalitnější nebo nejzáživnější učebnici, pro splnění předmětu a doplnění vyučované látky by měla postačit. Na výběr je nespočet učebnic pro střední školy a každá škola má jinou představu o stylu výuky a literatuře.

Pořídit si vhodnou učebnici je také na místě, pokud se vaše dítě připravuje na přijímací zkoušky na střední či vysokou školu. Buď se můžete držet přímo doporučení od daných škol, nebo se můžete spolehnout na sebe a vybrat učebnici sami. Velmi dobré a nápomocné jsou sbírky starých testů přijímacích zkoušek, které jsou rovněž k sehnání.

Jiné tomu je v případě, že se rozhodujete o koupi učebnice pro samostudium a individuální vzdělávání. Samozřejmě záleží na tom, čemu se budete chtít přiučit a jakému oboru se budete chtít věnovat. Některé odborné předměty je však formou samostudia velmi náročné pochopit a vhodné je navštívit i určené kurzy či přednášky.

Naopak pokud se rozhodnete naučit se vedle angličtiny a němčiny ještě italštině, není nic jednoduššího než si zakoupit vhodnou jazykovou učebnici, která je v současnosti často doprovázena multimediálním CD či DVD. Velmi vám to může pomoci uplatnit jazyk i v praxi a zaměřit se na mluvené slovo a slovní zásobu. Na výběr je také obrovské množství jazykových slovníků. Velmi oblíbenými a kvalitními knihami pro výuku cizích jazyků jsou slovníky a učebnice Fraus, do kterých se určitě vyplatí zainvestovat.

Bezpochyby budete učebnice porovnávat. Ale na co bychom se měli zaměřit při výběru? A jaké vlastnosti by učebnice měli splňovat? Zprvu je doporučeno zaměřit se na rozsah knihy, tj. počet stránek, velikost písma, zda obsahuje obrázky či grafy a velmi důležité je knihu si prolistovat a namátkově přečíst několik odstavců. Musíte zjistit, jakým stylem je učebnice napsána a zda je k pochopení.

Co se týče vlastností učebnic, měly by být přehledné, chronologicky uspořádané, srozumitelné, měly by obsahovat aktuální informace a také různé otázky a úkoly k zamyšlení, které vyzkoušejí, zda čtenář textu porozuměl. Měly by také přinášet zajímavé a praktické poznatky a určitým způsobem vizuálně zaujmout.

Při výběru vhodných učebnic se rovněž nebojte zeptat knihkupců v eshopu Levneucebnice.cz, kteří vám zajisté poradí, která by pro vás byla nejvhodnější a splňovala by vaše požadavky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..