CyklovozíkS rozvojem cykloturistiky přibývá rodin s dětmi, které řeší otázku co dělat, když si chtějí vyrazit na kolo a vzít přitom s sebou i své malé děti. Při kratších vzdálenostech jsou nejčastějším řešením dobře známé cyklosedačky na kolo. Některé lze použít až do váhy 22 kg, t. j .zhruba do pěti let věku dítěte. Pohodlnější variantu představují stále rozšířenější  cyklovozíky, které umožňují podniknout na kolech i dlouhé túry a to dokonce už i s maličkými dětmi.

Můžete tak spojit svou oblíbenou sportovní aktivitu s výletem pro celou rodinou. Děti obvykle vnímají přepravu ve vozících pozitivně a na každý další výlet se těší. Mohou za jízdy sledovat dění kolem a zároveň mít po ruce své oblíbené hračky.

Cyklovozíky se vyrábí ve variantě pro jedno nebo dvě děti. Vnitřek vozíku je pohodlný a přeprava bezpečná, neboť dítě je během jízdy připoutáno bezpečnostními pásy. Jeho pozice je ve všech vozících přibližně stejná a dítě během jízdy pohodlně sedí. U některých modelů vozíků pozice dítěte může připomínat „polosed-pololeh“, což je pak patrnější zvláště u hodně malých dětí a je to dáno také jejich tělesnou konstitucí. Pro děti je tato poloha příjemná a v případě únavy si mohou bez problémů zdřímnout. S vozíkem můžete jet za téměř každého počasí, neboť dítě je vnitř chráněné jak před prudkým slunečním svitem, tak před mírným deštěm.

Vozíky se připojují za kolo pomocí cyklistického setu. Pod tímto pojmem si můžete prakticky představit tyč, která se pomocí jednoduchého systému upevní ke kolu. Manipulace je velmi snadná a zvládnou ji bez problémů i ženy. Skládací mechanismus usnadňuje údržbu tohoto zařízení.

S cyklovozíkem však můžete provozovat i celou řadu dalších aktivit. Pokud jste vášnivými lyžaři a chcete vzít dítě s sebou na hory, můžete si pořídit speciální set, který obsahuje lyže pro vozík a tažné tyče, které k sobě upevníte pásem. Pro milovníky běhu a in-line bruslí je připraven běžecký set s jedním velkým předním kolem, který umožní bezpečnou manipulaci vozítka. Po připevnění setu pak stačí již jen najít odpovídající trať s vhodným povrchem. Řada cyklostezek je na mapkách na internetu značena piktogramem cyklovozíku, takže již dopředu víte, že daná trať vám umožní bezproblémový pohyb a jízdu. Vozík však můžete proměnit také na kočárek. Pro tento případ slouží set dvou malých předních otočných koleček, madlo je již v základní výbavě cykovozíků.

Univerzálnost cyklovozíků řeší dilema, zda na výlet vzít kočárek, manduku či nosítko na záda, aby vaše ratolest mohla být stále s vámi, v pohodlí a bez toho, že by jí hrozilo například poškození páteře. Jediné co pro to musíte udělat, je pořízení odpovídajících setů.

Současné cyklovozíky jsou pěkné, pohodlné a velice dobře ovladatelné. Samozřejmě kladou maximální důraz na bezpečnost a spolehlivost a podobně, jako automobily, i ony prochází odbornými crashtesty.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..