Nemáte nikoho, kdo by vám pohlídal dítě? Pozvěte si domů profi chůvu
Nemáte nikoho, kdo by vám pohlídal dítě? Pozvěte si domů profi chůvu

Co si počít v zapeklité situaci, kdy se musíte na pár hodin vzdálit z pohodlí domova, ale nemá vám kdo pohlídat dítě? Babičky nemají čas, na sousedku není spolehnutí a nikdo jiný vás bohužel nenapadá. Jenomže s sebou si ho vzít nemůžete, tak co s tím? Vyřešte to jako tisíce jiných maminek – obraťte se na agenturu a najměte si profesionální chůvu.

Špatná máma? Rozhodně ne

Je naprosto přirozené, že nechcete své dítě svěřit někomu, koho jste nikdy v životě neviděla. Pravděpodobně se dostaví i výčitky, ale vězte, že neděláte vůbec nic špatného. Vždyť ve školce a ve škole děti tráví každodenně spoustu hodin s cizími lidmi, a to navíc v cizím prostředí. V zahraničí je navíc agenturní hlídání naprosto běžnou záležitostí. Spousta žen se bez chůvy neobejde, protože musí do práce a jsou na tom stejně jako vy – také nemají nikoho, kdo by se mohl o dítě postarat.

Vybírejte obezřetně, jde o váš poklad

Při výběru „paní na hlídání“ buďte důsledná a vyžadujte předchozí zkušenosti, patřičnou kvalifikaci a samozřejmě i velkou dávku oboustranných sympatií. Zda se poohlédnete v řadách samostatně působících chův, nebo kontaktujete agenturu, je na vás – více výhod však nabízí právě agentury, ať už jde o možnost hlídání na zkoušku, výměnu chůvy v případě nespokojenosti či garanci pravidelného školení pracovníků.

Hlídání dětí může ulevit domácímu rozpočtu
Hlídání dětí může ulevit domácímu rozpočtu

Hlídání dětí může ulevit domácímu rozpočtu

Pro některé rodiče je hlídání dítka chůvou jedinou možností, jak stabilizovat domácí rozpočet, ve kterém by jinak chyběly peníze. Pokud maminka vydělá více, než kolik zaplatí chůvě – a finanční prostředky potřebuje, není co řešit. Trend se projevuje zejména v hlavním městě, o čemž svědčí ohromný zájem o hlídání dětí Praha.

Chůva vám pomůže i jinak

Agentury obvykle nabízí komplexní služby, v rámci kterých je zahrnut také úklid domácnosti a péče o seniory. Což je dobrá zpráva pro každou maminku, která se chce věnovat dětem a nikoliv ztrácet čas gruntováním.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..