5 nápadů, jak vaši rodinu dostat ze stereotypu
qimono / Pixabay

Všechno funguje jako na drátkách. Děti chodí do školy, rodiče do práce, ráno snídaně, honem běžet ven, odpoledne návrat, honem domácí úkoly, večeře před televizí, do postele a spát. Den za dnem to takhle běží, a ani víkendová cesta na chatu není žádné velké vytržení. V té nudě a stereotypu už jste se na sebe zapomněli těšit, všechno vnímáte jako samozřejmost. Jak z toho ven?

  1. Vydejte se na výlet do přírody na místo, o kterém jste všichni snili. Připravte si tam piknik. Povídejte si s dětmi, nechte je blbnout. Pro jednou je neokřikujte. Nechte čas volně plynout. Najednou zjistíte, že nikam nespěcháte, a dokonce vás to spolu baví!
  1. Udělejte si malou domácí diskotéku, hudební večírek. Každý ať přinese svoji oblíbenou hudbu. Pusťte si ji, zatančete si na ni společně, popovídejte si o tom, proč zrovna tohle máte rádi. Připravte si k tomu nějaké dobré pohoštění. Náctiletí třeba přitom zjistí, že tátova oblíbená jazzová kapela je docela bomba a máma zase pochopí, že se dá poslouchat i dobrej tvrdej rock…
  1. Připravte si doma soukromý karneval. Každý ať si udělá masku a dopředu ji nikomu neprozradí. Pátrací akce po maskách nejsou povoleny! Zablbněte si a zatančete si v maskách. Zlatou tečkou bude půlnoční odhalení masek a ohňostroj na zahradě. Když pozvete třeba i pár kamarádů dětí ze školy, tetu se strejdou nebo babičku s dědou, akce bude mít ještě větší grády.
  1. Zkuste si plnit bobříky jako Hoši od Bobří řeky. Co takhle bobřík mlčení, odvahy, osamělosti, síly nebo hladu? Zkuste se do jejich plnění zapojit celá rodina, udělejte si statistiku o tom, komu to jde nejlépe. Sranda je zaručena.
  1. Vyzkoušejte si společně únikovou hru v Praze. Jste zvědaví, jak se bude chovat táta, když se ocitne v zamčeném pokoji a za hodinu se musí dostat ven? Tak teď to poznáte. Ale pozor, vy mu musíte pomoct! Tohle je o spolupráci, jste tým a musíte se dostat na svobodu. Naštvání, že táta včera přišel pozdě domů, musí jít stranou. Zábava vás ale pohltí natolik, že za chvilku budete jedna parta, užijete si spoustu legrace a určitě to budete chtít znovu! Rovnou přidáme i jeden tip na rodinnou únikovku. Hru Zloději myšlenek si zamilujete a určitě doporučíte i vašim známým a přátelům.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..