Typickou reakcí člověka, který potřebuje novou matraci, je sednout k počítači a brouzdat po různých eshopech, diskuzích a článcích. Protože čtete náš článek, pravděpodobně k nim také patříte. Možná se v této internetové džungli dozvíte zajímavé informace, ale možná docílíte pravého opaku – budete zmateni, jaká matrace je pro vás vhodná. Proto je tu náš článek, aby vás navedl, jak vybrat matraci…

Zamyslete se!

Naše první rada bude znít možná nelogicky, nebo ji budete považovat za zbytečnou, ale věřte, že hraje velkou roli. Podstatně vám pomůže uvědomit si, jakou matraci vlastně potřebuje, vytvoříte si si detailnější představu. Odpovězte na následující otázky:

 1. Kolik měříte a vážíte?
 2. Máte raději tvrdší nebo měkčí ležení?
 3. Co vám nevyhovuje na vaší staré matraci?
 4. Jaký máte současný podklad (rošt, pevnou desku), nepotřebuje také vyměnit?
 5. Jak velkou matraci potřebujete? (Popřemýšlejte také o její výšce – vyšší matrace jsou pohodlnější, usnadňují ranní vstávání.)
 6. Máte zdravotní potíže s pohybovým aparátem?
 7. Budete na matraci spávat denně? (Pokud hledáte matraci pouze na chatu nebo chalupu, je zbytečné trvat na anatomických zónách a speciálních konstrukcích.)

Důležité také je, pro koho je matrace určena. Jiné požadavky mají senioři, sportovci, děti či teenageři. Např. matrace Tropico jsou na svých stránkách prakticky rozděleny podle cílové skupiny.

Partnerská matrace Calipo je určena do manželských postelí.
Partnerská matrace Calipo je určena do manželských postelí.

Svěřte se odborníkům, a matrace vyzkoušejte!

Odpovědi na tyto otázky si poznamenejte, budou se vám hodit při návštěvě specializované prodejny s potřebami pro zdravé spaní. Jejich seznam najdete zde.

Neostýchejte se svěřit se jim se svými požadavky, a všechny doporučované matrace si vyzkoušejte. V klidu si poležte i několik minut, ať poznáte, jestli vám daná tuhost vyhovuje. Sice za takovou krátkou chvilku nepoznáte, jestli bude vašim zádům skutečně vyhovovat, ale první pocit je také velmi důležitý.

Vyzkoušet tuhost matrace je velmi důležité.
Vyzkoušet tuhost matrace je velmi důležité.

Nechte si poradit od Dr. Sleepa

Nebudete-li si jisti, běžte domů a všechno si promyslete. S konečným rozhodnutím vám pomůže i šikovný internetový průvodce Dr. Sleep. Na stránkách www.drsleep.cz najdete užitečné rady a tipy, na co se zaměřit při výběru matrace. Pokud budete chtít znát jména konkrétních modelů, které by vám měly vyhovovat, zadejte do konfigurátora vaše základní parametry.

Když se budou shodovat s vaším osobním tipem, pak je volba jasná. Pokud ne, zajděte opět do prodejny, a vyzkoušejte je. Nebojte se, nikdo se na vás divně dívat nebude, na opakované návštěvy jsou zvyklí. Důležité je, abyste si byli výběrem matrace skutečně jisti.

Zdravý a pohodlný spánek je totiž základem pro SPOKOJENOU RODINU.

Similar Posts

4 komentáře

 1. Dobrý den, dnes jsem náhodou narazila na Váš článek a chtěla bych Vám za něj poděkovat. Moc hezky napsáno, hned jsem vyzkoušela Dr.sleepa 🙂
  Protože s manželem plánujeme koupi nových matrací, hodí se každá rada a zkušenost, zatím je velkým favoritem tato matrace z nabídky matrací-matex (http://www.matrace-matex.cz/cs/eshop/matrace/matrace-partnerske/matrace-color-visco-wellness-11-zdarma.html) ale ještě prohledávám i další možnosti.

 2. Zdravím.. taky bych ráda poděkovala.. jak jsem najela na http://www.drsleep.cz/cs tak jsem se celkem nasmála..ale dobry.. pekne se tam dá vybrat.. nakonec máme doma latexovou matraci a boziiii 🙂

 3. Já jsem taky narazila na zmíněnej konfigurátor, je to opravdu milé ale nám to i pomohlo, koupili jsme nakonec matraci Curem http://www.curem.cz/curem-c-3000-hard.html a spí se nám ohromně 🙂

 4. a my jsme tu koupili matraci https://eco-matrace.cz/21-matrace-z-pametove-peny, a jsme velmi spokojeni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *