Stále více lidí objevuje přínos sportu, kterým je golf. Ti kteří mu propadli vám prozradí, že je vhodný pro téměř všechny věkové kategorie, počínaje malými dětmi, lidmi i skutečně vysokého věku konče.Nejenže není sportem, při kterém je zapotřebí obrovské námahy k dosažení odpovídajících výsledků, ale navíc golf představuje spojení nejpřirozenějšího lidského pohybu – chůze, s pobytem na čerstvém vzduchu, navíc v uklidňující zeleni. Můžete se bavit, relaxovat a zároveň udělat něco pro své zdraví.

Golf je výjimečný také tím, že rovnoměrně zatěžuje motorický aparát člověka bez nutnosti extrémního jednorázového vypětí. Je to sport pohodový a odpočinkový a pokud člověk při hře dodržuje pitný režim, nepřepíná své síly a poslechne své tělo, když řekne „dost“, jediné co hrozí je přirozená zdravá únava.

Samozřejmě, že ačkoliv představuje tolik potřebnou relaxaci a uvolnění, není jeho hra tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. K tomu, abyste mohli mít z hraní golfu opravdovou radost, je zapotřebí se jej naučit hrát. Mnohé kluby a golfová hřiště nabízí proto možnost individuálních a skupinových tréninků, které jsou určeny jak pro absolutní začátečníky, kteří se chtějí s golfem seznámit či získat základní HCP, tak pro hráče upravující svůj styl hraní.

Traduje se mylný názor, že golf je drahá záležitost a že je to sport jen pro vyvolené. Ovšem řada klubů a hřišť nabízí jak možnost hry, tak golfové kurzy za skutečně rozumnou cenu. Pokud víte jak na to, přijdete, zaplatíte vstupné a půjčovné za hůl a košík míčků a můžete hrát. Pokud tomuto sportu propadnete a budete chtít mít své vybavení, je třeba počítat s investicí do holí, míčků a golfového oblečení.  Samozřejmě, že lze zakoupit špičkové vybavení v ceně, za kterou byste pořídili osobní automobil, ale pro běžného hráče, rekrutujícího se z řad lidí s průměrnými příjmy, postačí vybavení, které rozhodně není finančně nedostupné.

Golf není hrou jednoho a umožňuje společnou zábavu partě přátel, nebo třeba celé rodině. K vidění na greenu jsou tak partneři a přátelé, stejně jako rodiče s dětmi nebo prarodiče s vnoučaty. Je to hra umožňující komunikaci, mající společenský charakter.

Pokud náhodou právě přemýšlíte o originálním dárku pro někoho blízkého, můžete mu pořídit poukázku na golfovou lekci. Možná to pro něho bude  začátkem nového koníčka, nebo i začátkem sportovní kariéry.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..