3Různé skoky, přeskoky a poskoky k dětem prostě patří. Mají spoustu energie a chtějí se pořádné vydovádět. K tradičním pomůckám pobavení se řadí trampolína. Naštěstí už jsou pryč doby, kdy se nacházela jen ojediněle v tělocvičnách a v hodinách cvičení se na ni dostávalo jenom pomálu. Dnes není problém si pořídit svou soukromou trampolínu a věnovat se skákání klidně celé hodiny.

Výběr správné trampolíny
Děti si zaslouží bezva čas bez nudy, ale měl by být také bezpečný. Skákání na trampolíně prospívá i po zdravotní stránce, a to nejen dětem. Zaskákat si mohou i dospělí bez ohledu na věk a váhu (pokud to nosnost trampolíny dovolí). V případě kvalitní trampolíny očekávejte výbornou stabilitu a pevnou konstrukci. Dětem i starším lidem pomohou na trampolínu speciální schůdky. Pro úplně nejmenší děti pořiďte například nafukovací trampolínu, která má podobu skákacího hradu. Dětem se zalíbí trampolíny s ochrannou sítí, přece jenom v nich budou pociťovat větší bezpečí. Jakmile budou skákat a zavrávorají, mají možnost se zachytit síťové ochrany a nabrat stabilitu.

Skoky na trampolíně zvyšují rovnováhu a koordinaci. Děti se po pravidelném skákání budou cítit flexibilnější, čilejší a odolnější proti různým nemocem. Skákání na trampolíně je také dobrým způsobem, jak bojovat s nadváhou – opět nejen u dětí. Skoky nezatěžují klouby a určitě si všimnete, že spousta dětí se dobrovolně vydá na zahradu si trochu zaskákat.

Dětské trampolíny získáte v různých cenách a při výběru si všímejte maximální nosnosti. Pokud si přejete zvát na trampolínu i sousedovic děti nebo spolužáky dětí, bude lepší zvolit větší variantu a vyšší možností zátěže. Při výběru se dívejte, jestli mají pružiny ochranu, protože tam se snadno vejde dětská noha. Trampolíny si díky své dostupnosti získávají stále více zájemců a je to jenom dobře.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..