Vybrat správné brusle na led není jen tak. Musíte se řídit celou řadou kritérií – od nabízených tříd až po vaši roli při hře. Brusle pro obránce a útočníky se totiž od sebe významně liší. Tak proč si snižovat výkon nevhodně zvoleným typem?

Hokejové brusle jsou prakticky nejdůležitější součástí výstroje profesionálního i amatérského hráče hokeje. Nesmí vás v žádném ohledu brzdit, musí padnout na vaši nohu jako ulité, a navíc i něco vydržet. Nejde právě o malou investici, a o to více by měla být pečlivá.

Oblíbená značka vašeho favorita? Na tom tak úplně nezáleží

Máte-li svého oblíbeného hráče, určitě moc dobře tušíte, jakou značku výstroje nosí. Ale víte také, že v naprosté většině případů jde o speciální modely upravené na míru, které se na běžné pulty obchodů nedostanou? Doporučujeme tedy tento aspekt neřešit, a zaměřit se mnohem spíše na kvalitu.

Umíte se zorientovat v bohaté nabídce hokejových bruslí?

Vybírejte si z té správné řady

Mnohem důležitější než značka je rozdělení bruslí do zavedených řad. Nejvyšší řada je na bruslení na rybníce zbytečná, naopak zimní brusle z té nejnižší nemají na profesionálních zápasech co dělat. Patříte-li mezi aktivnější hráče hokeje, pak vám lepší výztuž, pevnost a ostřejší nůž přijdou určitě vhod.

Nákup bruslí podle herního stylu

Hrajete spíše v pozici obránce nebo útočníka? Ujasněte si to, protože to je poslední důležitý bod. Zatímco brusle pro útočníky se vyznačují detaily, důležitými pro rychlou změnu směru či rychlosti, ty pro obránce dávají přednost dlouhému skluzu a silnému skeletu.

Pokud si stále nejste jistí, nebojte se zapátrat u profíků. Například na webu http://www.hokejman.cz najdete množství tipů od profesionálních hráčů, detailní rozbory všech použitých materiálů i skutečné recenze jednotlivých produktů od reálných uživatelů. Ať jste amatér, profesionál nebo třeba rodič hokejového talenta, přestaňte tápat a vsaďte jednoduše na jistotu.

brusle, hokej, led
Hokejové brusle jsou prakticky nejdůležitější součástí výstroje.
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..