Cukrovku jako takovou zpravidla za život ohrožující stav nepovažujeme, to je ovšem chyba. Pomineme-li extrémní stavy nedostatku nebo naopak nadbytku cukru, může sama o sobě při špatném léčení vést k rozvoji mnoha dalších život ohrožujících onemocnění.

Léčba cukrovky spočívá zejména v udržování optimální hladiny cukru v krvi. Právě její výkyvy způsobují poškození cév a dalších orgánových funkcí. Základním léčebným prostředkem je proto předepsaná dieta.

Čím vás může ohrozit cukrovka

Ať už se rozhodnete jít pouze cestou doporučeného jídelníčku nebo vsadíte i na vhodné doplňky stravy, případně nezbytné vitamíny a minerály z lékárny, měli byste vědět, čím vás může cukrovka ohrozit. Ve hře je zejména:

  • Retinopatie, při níž dochází k poškození sítnice oka. Jako prevence je doporučeno vyšetření očního pozadí každého půl roku.
  • Angiopatie – obávané poškození nejdrobnějších cév u dolních končetin. Při neléčení může tento stav dospět až k amputaci.
  • Neuropatie alias poškození nervových vláken, projevující se jako první u dolních končetin.
  • Nefropatie, spočívající v poškození ledvin, vedoucí až k jejich selhání.

Jde o nejčastější komplikace, ovšem diabetici mají rovněž zvýšené riziko infarktu myokardu, aterosklerózy, ischemické choroby srdeční apod.

Přírodní pomoc při cukrovce aneb vsaďte na bylinky

O svou krásu a zdraví můžete pečovat i za pomoci přírodních produktů. Skvělé jsou například výrobky české firmy Naturvita. Potěší vás nízká cena i 100% přírodní složení. O udržení fyziologické hladiny krevního cukru se stará například moruše černá, obsažená v přípravku Moruše Plus, spolu s pískavicí řecké seno (udržování normální hladiny glukózy a cholesterolu) a révou vinnou (normální činnost cévní soustavy, antioxidant).

Zakoupit výhodně ji můžete v internetovém e-shopu GigaLékárna.cz. Zjistěte více na https://www.gigalekarna.cz/produkt/moruse-plus-90-kapsli/.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *